Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu coraz bliżej. Rivaldo: Będzie spektakularnie [VIDEO]

fot. Materiały prasowe

Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu zbliżają się wielkimi krokami i już 12 września o godzinie 18 na stadionie Cracovii rozbrzmi pierwszy gwizdek w meczu otwarcia pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy.

W ostatnich dniach stadion Pasów odwiedził legendarny Rivaldo, który do Krakowa przyjechał spotkać się ze swoim synem Rivaldinho, piłkarzem Cracovii. Podczas jego krótkiej wizyty pod Wawelem naturalnie nie zabrakło ampfutbolowego akcentu.

Rivaldo zaprasza

Rivaldo przebywał w Krakowie zaledwie kilka dni, ale zapowiedział, że z pewnością szybko tutaj wróci. Były piłkarz m.in. Barcelony i Milanu i zarazem wielokrotny reprezentant Brazylii był również pod wrażeniem stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa Cracovia, a który już we wrześniu będzie jedną z trzech aren Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. To tu bowiem zostaną rozegrane: mecz otwarcia, półfinały, spotkanie o trzecie miejsce i oczywiście wielki finał.

– Zapraszam na Mistrzostwa Europy w ampfutbolu, które odbędą się już niebawem. Zachęcam do licznego przybycia na trybuny. Będzie spektakularnie! – tymi słowami Rivaldo zaprasza wszystkich kibiców.

Wymiana podań

Brazylijczyk nagrał to zaproszenie bezpośrednio po spotkaniu z Kamilem Rośkiem, reprezentantem Polski w ampfutbolu, który czekał na niego na stadionie „Pasów”, by tam wręczyć mu okolicznościowy szalik, a przede wszystkim zaproszenie na wrześniowe mecze Mistrzostw Europy w Krakowie. Obaj piłkarze wymienili kilka podań na murawie, na której Rosiek już wkrótce powalczy o medale Euro.

– To było dla mnie niesamowite doświadczenie - przyznaje Kamil Rosiek, reprezentant Polski w ampfutbolu. – Grę Rivaldo z czasów jego występów w Barcelonie czy Milanie podziwiałem jako młody chłopak, tym bardziej cieszę się, że teraz – już jako reprezentant Polski – mogłem nie tylko spotkać się z jednym z moich piłkarskich idoli, ale też pograć z nim przez chwilę na stadionie Cracovii. Oczywiście wręczyłem Rivaldo zaproszenie na wrześniowe Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 z naszym udziałem – potwierdza piłkarz reprezentacji Polski.

– To będą świetne mistrzostwa. Przyjadą bardzo silne reprezentacje z Turkami – Mistrzami Europy – na czele, jednak my również czujemy się mocni i naszym celem też są medale. Mamy nadzieję, że komplet kibiców i ich doping poniesie nas do tego, by Euro zakończyło się naszym historycznym sukcesem – dodaje obrońca reprezentacji.

Darmowe wejście

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 odbędą się w dniach 12-19 września na trzech krakowskich stadionach: Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Polacy o awans do fazy pucharowej powalczą z Ukrainą, Hiszpanią i Izraelem. Ambasadorem Euro jest Robert Lewandowski. Wejście na wszystkie mecze Mistrzostw będzie darmowe, a specjalne wejściówki będzie można odbierać w dniu meczów bezpośrednio przy stadionach. Więcej informacji dotyczących dokładnego harmonogramu poszczególnych spotkań oraz dodatkowe szczegóły na temat dystrybucji bezpłatnych wejściówek organizatorzy przekażą już wkrótce.