Młodzi piłkarze Wisły, podstawowi gracze, nie jadą na kadrę z powodu urazów

Jakub Krzyżanowski fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Kacper Duda i Jakub Krzyżanowski otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji, ale nie wezmą w nich udziału.

Pomocnik i lewy obrońca są na wiosnę podstawowymi graczami drużyny trenera Alberta Rude. Duda grał we wszystkich spotkaniach ligowych (w dwóch z pięciu do końca), zaliczył też 120 minut w ćwierćfinale Pucharu Polski z Widzewem Łódź. Krzyżanowski opuścił mecz z GKS-em Tychy z powodu urazu mięśniowego. W pozostałych był zmieniany między 61. a 83. minutą, z wyjątkiem rywalizacji z Arką Gdynia, w której przebywał na boisku do ostatniego gwizdka.

Wisła Kraków. Kontuzje młodych zawodników

Młodzi wiślacy zostali powołani do kadry U-20 i U-18, w czasie których mieliby okazję zagrać z Anglią i Rumunią (Duda) oraz w dwumeczu z Cyprem (Krzyżanowski), ale pozostaną w Myślenicach. Wisła przekazała, że Dudzie doskwiera ból łydki, a Krzyżanowski ma problem z mięśniem czworogłowym. Zawodnicy zostali poddani leczeniu, które ma przywrócić ich do sprawności po przerwie na kadrę. Po niej, 30 marca, krakowski zespół zagra na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Na zgrupowanie reprezentacji do lat 18 nie pojechał także bramkarz Jakub Stępak, który rehabilituje się z powodu kontuzji więzadeł stawu łokciowego. Młody zawodnik nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie Białej Gwiazdy.

Zdrowi zawodnicy Wisły, zwłaszcza ci mający mniej okazji do gry, wystąpią w piątek w sparingu ze Stalą Rzeszów. Początek o godzinie 12:30 na boisku ośrodka treningowego w Myślenicach.