Na Ruczaju powstanie centrum sportowo-rekreacyjne

fot. UJ

Na Ruczaju wkrótce ruszy budowa centrum sportowo-rekreacyjnego, którego inwestorem jest Uniwersytet Jagielloński.

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęły decyzję o wybudowaniu na kampusie Uczelnianego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Najkorzystniejszą ofertę w zakończonym postępowaniu przetargowym na wykonanie robót budowlanych złożyła firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej, która swoje prace wyceniła na nieco ponad 26,6 mln złotych.

Termin realizacji zaplanowano na 18 miesięcy od dnia podpisania kontraktu. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z założonym harmonogramem, inwestycja powinna być sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023 roku.

Siłownia oraz trybuny z 330 miejscami

Jak informują przedstawiciele uczelni, w ramach projektu (u zbiegu ulic Łojasiewicza, Poletkowej i Gronostajowej) powstanie dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdą się siłownia, pomieszczenia fitness, szatnie z węzłami sanitarnymi, zaplecze techniczno-administracyjne oraz sala konferencyjna i trybuny z 330 miejscami.

W planach jest również kilka boisk do piłki nożnej, rugby, koszykówki i siatkówki plażowej, korty tenisowe oraz elementy małej architektury - siłownia zewnętrzna, ławki, stoły szachowe i do ping-ponga. Całość dopełni układ komunikacyjny wraz z miejscami parkingowymi.

Zbiornik wodny dla płazów

W ramach inwestycji powstanie m.in. zbiornik wodny do rozmnażania się płazów oraz publicznie dostępne trasy edukacyjne. Dodatkowo w celu powiększenia terenów zielonych UJ pozyskał od osób prywatnych sąsiednie działki o powierzchni 0,5 ha i mocno ograniczył pierwotne plany inwestycyjne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki