Niemcy tłumnie zjawią się na lodowisku Cracovii. Trener: Mam nadzieję, że nasi ich przekrzyczą

W piątek lodowisko Cracovii będzie tętniło życiem fot. cracovia.pl

Meczem ze Straubing Tigers hokeiści Comarch Cracovii zainaugurują zmagania w grupie F Champions Hockey League. – Przygotowania do sezonu to już historia. Piątkowy mecz zweryfikuje to, nad czym pracowaliśmy w ostatnich miesiącach – zapowiada trener Rudolf Rohaczek.

Zespół z Bawarii w piątek o godzinie 20:15 zadebiutuje w hokejowej Lidze Mistrzów. Dla Cracovii, najlepszej drużyny Pucharu Kontynentalnego sezonu 2021/2022, będzie to trzecie podejście do fazy grupowej.

– Jaki wynik chcemy osiągnąć? Wygrać Ligę Mistrzów! – odpowieda odważnie trener krakowian Rudolf Rohaczek. – Wiemy, że będzie ciężko, ale chcemy spróbować powalczyć z najlepszymi. Na razie koncentrujemy się na piątkowym meczu – dodaje czeski szkoleniowiec.

Grać prosty hokej

Starcie z Niemcami zweryfikuje to, nad czym drużyna pracowała w ostatnich miesiącach. A Pasy mają praktycznie nowy zespół, bo po ostatnim sezonie odeszło 16 graczy, w tym 12 Rosjan. Umowy podpisało 15 nowych hokeistów. Kadra może zostać uzupełniona, ale nie w najbliższych dniach. Damian Kapica wrócił do treningów, jednak w najbliższych meczach jeszcze nie pomoże kolegom.

 – Mam nadzieję, że będziemy w dobrej formie fizycznej. Do tego musimy dołożyć dobrą taktykę i grę bez fauli. Trzeba postawić na prosty hokej, przyda się również trochę szczęścia. Choć niemiecka liga jest notowana wyżej, możemy rozpocząć mecz jak równy z równym – mówi Rohaczek.

Pasom dobrze szło w sparingach i wygrywali mecz za meczem. Na koniec okresu przygotowawczego przyszły jednak porażki z Duklą Michalovce. Trener podkreśla, że te sprawdziany były bardzo potrzebne. – Czasem trzeba przegrać, by zrozumieć, że nie będzie łatwo. Oceniam te mecze jako dobre pod kątem przyszłości. Było w nich więcej złego niż dobrego, ale dzięki nim wiemy, co poprawić – tłumaczy.

Duże zainteresowanie kibiców z Niemiec

Nowy kapitan zespołu Jiri Gula podkreśla dobre nastroje panujące w szatni. – Mamy bardzo mocnych zawodników, jednak każdy zdaje sobie sprawę, że będzie trudno. Gramy przecież z najlepszymi drużynami europejskich lig – zwraca uwagę.

Kibice Pasów wciąż mogą kupować karnety na mecze fazy grupowej w hali lodowej przy ulicy Siedleckiego, a także pojedyncze mecze. Zanosi się na dobrą frekwencję, ponieważ na piątkowy mecz do Krakowa wybiera się kilkuset kibiców z Niemiec.

– Zamówili 700 biletów – zdradza Łukasz Sikora z biura prasowego Cracovii.

Lodowisko im. Adama „Rocha” Kowalskiego może pomieścić 2,5 tysiąca osób, więc to znacząca liczba. Rohaczek spodziewa się, że w hali będzie bardzo głośno, a fani obu drużyn stworzą świetną atmosferę. – Liczymy na szóstego zawodnika, którym jest publiczność. Mam nadzieję, że nasi kibice przekrzyczą niemieckich kolegów – kończy opiekun krakowskiego zespołu.

Do 1/8 finału CHL awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Polski hokej reprezentuje w rozgrywkach także mistrz Polski GKS Katowice.

Terminarz Comarch Cracovii w grupie F Champione Hockey League:

2 września, godzina 20:15: Straubing Tigers (u siebie)

4 września, godzina 20:20: Villach SV (u siebie)

9 września, godzina 19:30: Straubing Tigers (na wyjeździe)

11 września, godzina 18: Villach SV (na wyjeździe)

4 października, godzina 19:05: Farjestad Karlstad (na wyjeździe)

11 października, godzina 18: Farjestad Karlstad (u siebie)