Niższe ligi ze sponsorem tytularnym. Co to oznacza dla 642 drużyn?

Trening Wieczystej Kraków z ligi okręgowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od rundy wiosennej tego sezonu wszystkie rozgrywki piłkarskie w Małopolsce od IV ligo do C klasy zyskają sponsora tytularnego, markę odzieży sportowej Keeza. Co z tego będą miały kluby?
Małopolska to prawdzie piłkarskie królestwo, z największą liczbą drużyn wśród wszystkich województw. W rozgrywkach od IV ligi do C klasy (pięć poziomów) na boiskach rywalizują aż 642 drużyny. Od rundy wiosennej sezonu 2020/2021 wszystkie ligi zyskają sponsora tytularnego. Pierwsze mistrzowskie spotkania lig z szyldem Keeza zaplanowano na drogą połowę marca.

Co z tego będą miały kluby? Otrzymają od producenta odzieży sportowej vouchery na zakupy. Kwota uzależniona jest od klasy rozgrywkowej – 1500 zł będą mogli wykorzystać czwartoligowcy, a najmniej – 300 – przedstawiciele klas B i C.

– W umowie nie ma żadnego haczyka, nie trzeba będzie umieszczać loga sponsora na strojach meczowych. Jeżeli ktoś będzie miał podpisaną umowę z inną marką, może wymienić voucher na sprzęt dla młodzieży – zapewnia Ryszard Kołtun, wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Umowa sponsorska na razie została podpisana do końca tego roku, ale zapowiada się na dłuższą współpracę.

Sponsor tytularny niższych lig to nowość w Małopolsce, ale model znany z innych regionów. Marka Zina pojawia się w nazwach wszystkich grup IV ligi i klas okręgowych na Górnym Śląsku. Kilka grup w niższych ligach ma innych partnerów. Keeza występuje także w nazwach niższych lig prowadzomych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej i Łódźki Związek Piłki Nożnej.

comments powered by Disqus