Nowe boiska, siłownia i plac zabaw przy szkole na Olszy

Budynek szkoły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niespełna cztery miliony złotych będzie kosztować przebudowa obiektów sportowych dla Zespołu Szkół Społecznych nr 7. Przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie buduje między innymi dwa boiska i place zabaw dla przedszkolaków.

Teren wokół placówki nie zachęcał do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku, dlatego przy szkole na Prądniku Czerwonym wszystko zostanie wywrócone do góry nogami – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Prace rozpoczęły się w drugiej połowie tego roku i mają się zakończyć do końca kwietnia.

– Budujemy dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnię, siłownię na wolnym powietrzu, place zabaw dla przedszkolaków oraz miejsce, gdzie będzie można pograć w gry planszowe i tenisa stołowego – wyjaśnia Paweł Popławski, kierownik Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w ZIS.

Przebudowany zostanie układ komunikacyjny, pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci. Wokół boisk zostaną zamontowane piłkochwyty. Cały teren będzie oświetlony.

Tylko dla mieszkańców

Po oddaniu inwestycji za utrzymanie obiektów będzie odpowiedzialna szkoła, jednak nie będzie mogła ich wynajmować komercyjnie. – To ma być miejsce dla mieszkańców – podkreśla radny Dominik Jaśkowiec.

Organem prowadzącym Zespołu Szkół Społecznych nr 7 jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Uczęszczają do niego dzieci z klas szkoły podstawowej i gimnazjum. W tym miejscu działa także filia Samorządowego Przedszkola nr 123.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony