Nowe życie „orlików” za milion złotych. Jeden może dodatkowo zyskać dzięki budżetowi obywatelskiemu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto wyda prawie milion złotych na modernizację dwóch najstarszych kompleksów wybudowanych w ramach flagowego programu rządów PO-PSL.

Chodzi o dwa obiekty w Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim: przy ulicy Jerzmanowskiego (otwarty w czerwcu 2009 roku) i przy liceum na al. Dygasińskiego (listopad 2010).

Pół miliona za boisko

Na obu boiskach (o wymiarach 30x63 m) wykonawca położy nową trawę syntetyczną, wypełni ją termoplastycznym granulatem gumowym, zamontuje dwie bramki z siatkami i wykona betonowe obrzeża boiska. W kwocie zamówienia mieści się już rozbiórka i utylizacja wymienianych elementów.

Przetarg wygrała spółka Eversport z Warszawy, która złożyła najniższe oferty w przetargu. Modernizacja pierwszego kompleksu będzie kosztować niespełna 499 tysięcy złotych, drugiego będzie nieco tańsza – 489,5 tys. zł. To znacznie więcej, niż urzędnicy Zarządu Infrastruktury Sportowej zakładali w budżecie na ten rok. W planach było po 300 tysięcy na każdy obiekt.

„Orlik” przy Jerzmanowskiego może zyskać dodatkowe funkcje, jeżeli zyska przychylność mieszkańców w głosowaniu budżetu obywatelskiego (kończy się 10 października). Projekt dzielnicowy nr 12 w dzielnicy Bieżanów-Prokocim pod nazwą „Siłownia i teren wypoczynkowy koło Orlika” zakłada utworzenie strefy rekreacyjno-sportowej (urządzenia siłowe, ławki, hamaki, leżaki) w pobliżu boiska. Autorzy wyliczyli koszt realizacji na 357 tysięcy złotych.

Pamiątka po rządach Donalda Tuska

Kompleksy boisk ze sztuczną nawierzchnią i zapleczem powstawały w całym kraju w ramach programu Moje boisko – Orlik 2012, realizowanego w pierwszej kadencji rządów PO-PSL. Koszty budowy brały na siebie po równo ministerstwo sportu, marszałek województwa i gmina. Pierwszy „orlik” oddano w Izdebkach na Podkarpaciu 1 czerwca 2008.

W Krakowie miało powstać 18 „orlików”, ale ostatecznie wybudowano 14.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim