Nowy członek sztabu Cracovii. Od 2013 roku pracował w Sandecji Nowy Sącz

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Sandecja Nowy Sącz

Pracę w krakowskim klubie rozpocznie analityk Kamil Biel – dowiedział się nieoficjalnie portal LoveKraków.pl. Tym samym została spełniona obietnica prezes Elżbiety Filipiak o powiększeniu sztabu pierwszej drużyny.

W tym roku Kamil Biel skończył 31 lat. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (wychowanie fizyczne) i Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu (analityk gry sportowej). Na swoim koncie ma liczne staże trenerskie m.in. w Lechu Poznań czy VfL Wolsfburg.

Nowy trener Cracovii

Od dekady pracował dla Sandecji Nowy Sącz, rozpoczynając od drużyn akademii. Później dołączył do pierwszej drużyny, w której był asystentem i analitykiem. Niedawno poinformował pierwszego trenera Łukasza Surmę, że przenosi się do Cracovii. Jej szkoleniowiec, Jacek Zieliński, od kilku miesięcy wysyłał sygnały, że chciałby rozbudować jeden z najmniejszych sztabów w ekstraklasie. W ubiegłym tygodniu zdradził, że kandydat został wybrany i powinien zadebiutować w spotkaniu ze Stalą Mielec, zaplanowanym w Krakowie na 9 grudnia.

Przypomnijmy, że niedawno do Cracovii wrócił Maciej Palczewski, który został koordynatorem szkolenia bramkarzy. 

Cracovia – Ruch Chorzów

W niedzielę o godzinie 12:30 Pasy rozegrają u siebie niezwykle istotny dla układu tabeli mecz z Ruchem Chorzów. Puszcza Niepołomice, która jest najwyżej sklasyfikowaną drużyną w strefie spadkowej, ma na koncie tyle samo punktów, co Cracovia. Chorzowianie także walczą o ligowy byt.