Nowy skatepark na terenie Krakowa. Powstał przy szkole w Luboczy [ZDJĘCIA]

Obiekt przy Szkole Podstawowej nr 78 w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie umożliwia uprawianie różnych ekstremalnych sportów. Na 185 m2 poradzą sobie początkujący, a bardziej zaawansowani nie będą się nudzić.

Betonowy skatepark powstał na terenie przyległym do budynku szkoły przy ulicy Łuczanowickiej 2a, jednej z dwóch lokalizacji SP 78. Można tam jeździć na deskorolce, hulajnodze, BMX czy rolkach, wykorzystując do wykonywania akrobacji przeszkody: Bank ramp, Fuboxa z falką i dwoma hubbami, Barcelony z nipplem, dwóch wulkaników o różnych kątach (jeden łagodniejszy, drugi ostrzejrzy), Nipple'a oraz Quartera z Wall Ridem. 

Projekt wykonał Mirosław Macioszek z pracowni projektowej Modus, a budową zajęła się firma Techramps. Łączny koszty inwestycji zleconej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej wyniósł 465 tysięcy złotych.Skatepark wzbogacił infrastrukturę sportową powstałą przy placówce w poprzednich latach. W ramach programu rewitalizacji boisk przyszkolnych wybudowano boisko wielofunkcyjne, rozbieg i zeskocznię do skoku w dal oraz czterotorową bieżnię (wszystkie o nawierzchni poliuretanowej). Ze środków budżetu obywatelskiego powstał bezpieczny plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie