Odwołane mecze pierwszego weekendu wiosny

Zdjęcie ilustracyjne

Małopolski Związek Piłki Nożnej poinformował, że odwołana została pierwsza kolejka wiosenna zaplanowana na najbliższy weekend w IV lidze i klasach niższych oraz w rozgrywkach młodzieżowych we wszystkich kategoriach wiekowych i w całym województwie.

Okienko transferowe zostaje tym samym przedłużone.

– Decyzję podejmujemy w związku z ogłoszonym od 20 marca do 9 kwietnia lockdownem i obostrzeniami obowiązującymi w całym kraju, a w szczególności w związku z zawieszeniem działalności obiektów sportowych, które mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego – czytamy w komunikacie MZPN.

– Od 20 marca ma wejść w życie Rozporządzenie Rady Ministrów, nie zostało ono jednak do chwili obecnej opublikowane. Chcąc uniknąć błędnych interpretacji dokumentu, którego treści nie znamy, postanowiliśmy - w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie piłkarzy, trenerów, sędziów, działaczy i ich rodzin - zawiesić rozgrywki w pierwszy weekend wiosny – piszą przedstawiciele związku.

Informacje dotyczące dalszej części sezonu, a także dotyczące zmian w terminarzach mają zostać podane do wiadomości w przyszłym tygodniu.