Ośrodek w Rącznej nie tylko dla piłkarzy Cracovii. Ile trzeba zapłacić?

fot. Cracovia.pl

Z imponującego centrum treningowego pod Krakowem korzysta Polski Związek Piłki Nożnej, a także inne federacje i polskie kluby. W tym tygodniu w Cracovia Training Center można było spotkać reprezentację kobiet.

Drużyna prowadzona przez selekcjonerkę Ninę Palaton przygotowywała się w Rącznej do dwóch ostatnich spotkań Dywizji B Ligi Narodów. Przed biało-czerwonymi mecze z Ukrainą (1 grudnia) i Grecją (5 grudnia). Reprezentacja od poniedziałku do środy trenowała na boiskach i w innych pomieszczeniach ośrodka, a także korzystała z hotelu, pomieszczeń do pracy i analiz oraz regenerowała się po wysiłku.

PZPN jednym z ważniejszych kontrahentów

To nie pierwszy zespół w strukturach PZPN, który przyjechał do Cracovia Training Center. Wcześniej przebywały tu młodzieżowe reprezentacje Polski mężczyzn. W 2023 roku odbyły się tam niektóre spotkania eliminacji mistrzostw Europy U-19, gdy selekcjonerem był Marcin Brosz. – Nie po raz pierwszy korzystaliśmy z ośrodka Cracovii. Przyjeżdżaliśmy na zgrupowania, konsultacje. Jest tam wszystko, więc pozostaje tylko trenować. Ogólnie w Krakowie możemy liczyć na przychylność. Garbarnia udostępniła nam pokoje w budynku klubowym, a gdy wcześniej zadzwoniłem do Wisły w sprawie sparingu, od razu była pozytywna odpowiedź. Trener Sobolewski nie musiał się zgodzić, a myśmy tego meczu bardzo potrzebowali – mówił trener w rozmowie z LoveKraków.pl.

Ile płaci się w ośrodku Cracovii?

Cracovia chwali się, że zaufali jej także m.in.: reprezentacja Ukrainy, młodzieżowe kadry Danii i Izraela, a także kluby z Turcji, Izraela, Litwy i Rumunii. Z ośrodka korzystały także drużyny rywalizujące z Pasami w ekstraklasie – Lech Poznań i Pogoń Szczecin, które nie wracały do swoich miast i w gminie Liszki przygotowywały się do kolejnych spotkań.

Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za pobyt i wyżywienie w Rącznej, a także możliwość korzystania z dostępnej tam infrastruktury. W ofercie zgrupowań w zimie 2023/2024 dostępne są pakiety srebrny i złoty. Cena za dobę uzależniona jest od wieku zawodników (U-14, U-15 do U-18 oraz U-19 i starsi). I tak w tańszej opcji trzeba się liczyć z wydatkiem od 269 do 359 złotych, a w droższej – od 309 do 419 złotych. Dodatkowo płatna jest organizacja sparingów i zapewnienie obsady sędziowskiej na sparingi.

Cracovia Training Center 

Ośrodek działa od początku 2021 roku. Oficjalnego otwarcia dokonano 13 czerwca 2021 roku. Budowa kosztowała prawie 50 mln zł, z czego 8,5 przekazało Ministerstwo Sportu.

W skład centrum, poza częścią hotelową, wchodzą główne boisko z podgrzewaną murawą, oświetleniem i trybuną (można na nim rozgrywać mecze III ligi), cztery pełnowymiarowe boiska treningowe z nawierzchnią naturalną, jedno pełnowymiarowe z nawierzchnią sztuczną, a także boisko sztuczne w formie krytej hali o drewnianej konstrukcji. Powstała także siłownia o powierzchni 150 m2 i zaplecze do odnowy biologicznej. 

Obiekt jest oddalony 18 km od ścisłego centrum Krakowa, 15 km od stadionu Cracovii i 10 od lotniska w Balicach.