„Piątka dla krakowskiego sportu”. Ruszyły zapisy

Zdjęcie ilustracyjne fot. Eryk Ruta/LoveKrakow.pl

8 października obędzie się bieg na 5 km „Piątka dla krakowskiego sportu”. Właśnie ruszyły zapisy na tę imprezę.

– Tym razem wspólnie z uczestnikami rywalizacji tradycyjnie już towarzyszącej Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu zainaugurujemy obchody przypadającego w tym roku 15-lecia Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – informuje miejska jednostka.

Uczestnicy biegu wyruszą na trasę o godz. 10 z tej samej linii startu (ul. Lema przed Tauron Areną Kraków) co półmaratończycy i tak jak oni będą finiszować w wyjątkowej scenerii – w blasku świateł na płycie głównej wewnątrz przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

W imprezie mogą wystartować osoby od 13 roku życia. Do mety powinno się dotrzeć w regulaminowym czasie 40 minut. Ustalony został limit zgłoszeń: 1,5 tys. osób.

Jak informuje ZIS, dla młodych biegaczy przygotowana została dodatkowa klasyfikacja „Połącz puzzle, zgarnij nagrodę”.

– W zabawie polegającej na zbieraniu podczas biegu pięciu elementów układanki dotyczącej sportu w Krakowie i związanej z nim działalności ZIS mogą wziąć udział najmłodsi uczestnicy w wieku od 13 do 18 lat, którzy będą mieli szansę na zdobycie dodatkowych nagród rzeczowych. Nagrodzonych zostanie pięciu uczestników, którzy zgłoszą się jako pierwsi w wyznaczonym punkcie z kompletem elementów otrzymanych na poszczególnych kilometrach. Upominki dostaną również zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na 5. i 15. lokatach oraz najmłodsza osoba, która ukończy bieg – czytamy w informacji od Zarządu Infrastruktury Sportowej.