Pierwsze takie spotkanie dla kibiców Cracovii. „Byłem pozytywnie zaskoczony panem Majewskim”

Stefanowi Majewskiemu i kibicom Cracovii nie zawsze było po drodze fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

31 maja na stadionie Pasów odbyło się spotkanie z cyklu „Otwarty gabinet”. Kibice przez niemal pięć godzin dyskutowali ze Stefanem Majewskim i Filipem Trubalskim.

„Otwarty gabinet” to cykl otwartych spotkań z przedstawicielami pionu sportowego i organizacyjnego klubu z ulicy Kałuży. „MKS Cracovia SSA jest klubem otwartym na dialog ze wszystkimi członkami naszej pasiastej społeczności, niezależnie od tego, czy jest się kibicem, pracownikiem, czy też zawodnikiem”– zapowiadał serwis internetowy Pasów.

Wszyscy chętni musieli wcześniej wysłać zgłoszenie na adres e-mail z imieniem i nazwiskiem, by znaleźć się na liście osób upoważnionych do wejścia. W dyskusji o ważnych i najważniejszych sprawach dla Cracovii wzięło udział kilkadziesiąt osób (zdecydowanie ponad 50) które wypełniły salę konferencyjną na stadionie. Rozmowy trwały niespełna pięć godzin.

Spotkanie odbyło się bez udziału mediów. Uczestnicy byli proszeni, by nie nagrywać jego przebiegu i nie udostępniać. Klub nie przygotował materiału filmowego, który byłby cennym źródłem informacji na przykład dla tych sympatyków, którym obowiązki i miejsce zamieszkania nie pozwalały na przybycie. – Nie wykluczamy, że w przyszłości rozważymy taką możliwość – mówi rzecznik prasowy Przemysław Staniek.

Dobrze wypadł Majewski

W mediach społecznościowych kibice Cracovii dzielą się pozytywnymi wrażeniami z rozmowy z wiceprezesem i dyrektorem sportowym Stefanem Majewskim oraz jego zastępcą Filipem Trubalskim.

– Wyszło dobrze. Przedstawiciele klubu nie unikali odpowiedzi na trudne pytania. Byłem pozytywnie zaskoczony zwłaszcza panem Majewskim, którego wcześniej osoboście nie znałem – mówi Tomasz Siemieniec, były piłkarz i kierownik drużyny Pasów, członek stowarzyszenia kibiców Cracovia Old School.

O dobrym wrażeniu pozostawionym przez wiceprezesa słyszymy też od innego kibica. 63-letni Majewski wcześniej pracował w klubie jako trener (2006-2008). W sezonie 2006/2007 doprowadził drużynę do czwartego miejsca w ekstraklasie, ale później popadł w konflikt z kibicami i dziennikarzami. Ci pierwsi machali mu białymi chusteczkami, obrzucali obelgami i wzywali do odejścia. „Jutro sobota, Majewski pakuj laptopa”, „Każdy to powie, Majewski niszczy Cracovię” – niosło się z trybun stadionu jesienią 2007 roku.

Stefa Majewski (z lewej) i Filip Trubalski. Fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Stefa Majewski (z lewej) i Filip Trubalski. Fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl


Wielu kibiców chciałoby porozmawiać twarzą w twarz przede wszystkim z prezesem Janusza Filipiakiem, który aktualnie przebywa poza Polską. Być może kiedyś dojdzie do rozmowy z najważniejszą osobą w klubie. Obecnie klub nie informuje o terminie kolejnego spotkania i gościach, którzy będą odpowiadać na pytania. Komunikat pojawi się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Nowy sezon ze startym trenerem

Na marginesie dodajmy, że w sezonie 2023/2024 Cracovię ma prowadzić Jacek Zieliński. Trener przebywa obecnie na urlopie i po powrocie ma przedłużyć kontrakt. Klub rozważał inne opcje, ale pozostanie przy 62-latku. Ostatnio w mediach pojawiło się nazwisko byłego selekcjonera Czesława Michniewicza, który miał odmówić Januszofi Filipiakowi.