Piłkarze ręczni prześlizgnęli się do kolejnej rundy w Tauron Arenie. Na początek zmierzą się z Hiszpanią [TERMINARZ]

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Czy 18, 20 i 22 stycznia Tauron Arena Kraków wypełni się polskimi kibicami? W środę, od meczu z bardzo mocnymi Hiszpanami, biało-czerwoni rozpoczną udział w fazie głównej mistrzostw świata. O awans do ćwierćfinału będzie bardzo trudno.

Polska, współgospodarz 28. mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, awansowała do kolejnej rundy mundialu organizowanego razem ze Szwecją. Podopieczni trenera Patryka Rombla osiągnęli cel dopiero w trzecim meczu grupy B, w którym nie bez problemów pokonali Arabię Saudyjską 27:24. 

Krakowianin najskuteczniejszym zawodnikiem polskiej drużyny

– O stylu nie ma co mówić. Wiadomo, że nie był najlepszy i jest dużo do poprawy, ale liczy się to, że jesteśmy w następnej rundzie i walczymy o to, by wygrywać każde kolejne spotkanie – powiedział w rozmowie z serwisem Związku Piłki Ręcznej w Polsce Arkadiusz Moryto, skrzydłowy polskiej reprezentacji pochodzący z Krakowa.

– To był trudny mecz. Obie reprezentacje grały o awans, każdy bardzo chciał. Fragmentami graliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza w drugiej połowie – mówił Moryto.

Wcześniej nasi reprezentanci postawili się Francji (ulegli 24:26), która wygrała grupę, i bardzo słabo wypadli w meczu ze Słowenią (23:32). Najskuteczniejszym graczem polskiej kadry w pierwszej fazie turnieju był Moryto, który zdobył 21 bramek i jako jeden z nielicznych utrzymywał równą formę.

Hiszpania, Czarnogóra, Iran

Od środy Polacy będą grać w grupie I, którą stworzyły po trzy najlepsze drużyny grup A (Kraków) i B (Katowice). Do rundy głównej przystąpią bez punktów, ponieważ wygrali tylko z Arabią Saudyjską, która nie liczy się już w walce o miejsca 1-8.

18, 20 i 22 stycznia w krakowskiej Tauron Arenie będą rozgrywane trzy spotkania. Pierwsze o godzinie 15:30, drugie o 18, a ostatnie o 20:30 (środa, piątek) i 21 (niedziela). W środę o 20:30 Polacy zmierzą się z Hiszpanami, którzy turniej zaczęli od kompletu zwycięstw. Nasz pierwszy rywal to także aktualny brązowy medalista MŚ. W piątek o 20:30 czeka ich mecz z Czarnogórą, a w niedzielę o 18 z Iranem. Do ćwierćfinałów awansują dwie drużyny z największą liczbą punktów. Faworytami są Hiszpania i Francja, które dzięki dobrej postawie od początku mają na koncie cztery oczka.

Będzie pełna hala?

W Krakowie od 12 do 22 stycznia rozegranych zostanie 21 meczów mistrzostw świata. W fazie wstępnej na boisku w Tauron Arenie rywalizowały reprezentacje, które trafiły do grup A i F. Za kilkoma drużynami przyjechało sporo fanów, ale trudno było zapełnić 15-tysięczny obiekt. Na spotkania z udziałem Polaków na pewno przyjdzie więcej kibiców, ale nie wiadomo, czy kiepski styl przeciwko Słowenii i Arabii Saudyjskiej nie wpłynie na decyzję niektórych osób o zakupie biletu. 

Terminarz fazy głównej MŚ w piłce ręcznej w Krakowie:

18.01: Iran – Słowenia (godz. 15.30) 
Francja – Czarnogóra (godz. 18) 
Hiszpania – Polska (godz. 20:30)

20.01: Słowenia – Hiszpania (godz. 15:30)
Iran – Francja (godz. 18)
Czarnogóra – Polska (godz. 20:30)

22.01: Czarnogóra – Słowenia (godz. 15:30) 
Polska – Iran (godz. 18)
Hiszpania – Francja (godz. 21)