Piłkarze Wisły wrócili na murawę po 32 dniach. Nowy sztab i zmieniony zespół [ZDJĘCIA]

fot. Wisła Kraków
W czwartek nowy trener Adrian Gula z asystentami przeprowadził pierwsze zajęcia z nowymi podopiecznymi. Trening miał charakter wprowadzający, podobnie będzie w piątek i w sobotę.
Od meczu z Piastem Gliwice, który wieńczył nieudany dla Wiślaków poprzedni sezon, do startu przygotowań minęły 32 dni. W klubie mieli w tym czasie wiele pracy - zakontraktowali dyrektora sportowego Tomasza Pasiecznego, trenera Adriana Gulę z trzema współpracownikami ze Słowacji, pozyskali nowego sponsora strategicznego i mocno przebudowali kadrę (prezes Dawid Błaszczykowski zapowiedział, że to jeszcze nie koniec transferów).

W środę zespół przeszedł badania, a w czwartek po raz pierwszy wybiegł na murawę.

– Za nami pierwsze zajęcia i tak naprawdę cały czas się poznajemy. Do startu sezonu jest jeszcze sporo czasu i chcemy ten okres jak najlepiej wykorzystać. Wraz ze sztabem będziemy na bieżąco obserwować to, jak zawodnicy prezentują się zarówno w procesie treningowym, jak i w trakcie sparingów. Z każdym kolejnym dniem chcemy wyrabiać automatyzmy, dzięki którym będziemy jak najlepiej funkcjonowali jako drużyna – mówi trener Gula.

46-letni Słowak podkreślił, że po zawodnikach było widać miesięczną przerwę. Treningi zostały tak zaplanowane, by stopniowo wprowadzać zespół w pełne obciążenia. 

– Będziemy monitorować sytuację każdego z graczy, by poznać odpowiedź na to, jak reagują na daną intensywność. Mamy przygotowany szczegółowy plan na nadchodzący tydzień, w trakcie którego będziemy odbywać dwie jednostki treningowe dziennie, a cały mikrocykl zwieńczymy meczem sparingowym ze Stalą Mielec (26 czerwca) – powiedział Gula.

Wyjazd do Arłamowa i sparingi

Spotkanie ze Stalą będzie jednym z pięciu zaplanowanych sparingów przed startem sezonu (23-25 lipca). Biała Gwiazda zmierzy się także z Tatranem Liptowski Mikułasz (3 lipca, na Słowacji), Puszczą Niepołomice (7 lipca w Rzeszowie, w drodze na obóz do Arłamowa - 7-14 lipca), Resovią (14 lipca w Arłamowie) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (17 lipca).

Krakowianie mają także zaplanowane spotkanie z Borussią Dortmund w ramach jubileuszu 115-lecia klubu. Na razie nie znamy ostatecznego terminu. Mecz z przedstawicielem Bundesligi może się odbyć 21 lipca, a więc przed pierwszą kolejką ekstraklasy, lub 3-4 sierpnia.