Pilnie strzeżony remont dawnej siedziby Cracovii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przy Wielickiej 101 trwa remont budynków, które przez lata służyły sportowcom i administracji Cracovii. W przyszłości mają się tam przenieść uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Kałuży im. Henryka Reymana.
Tereny wraz z budynkami przy ulicy Wielickiej 101 są własnością Cracovii. To dawna siedziba Kabla, którą Pasy zagospodarowały po zamianie gruntów z Wisłą w Cichym Kąciku.

Miejsce opustoszało początkiem roku, kiedy administracja klubu przeniosła się na stadion, a piłkarze do centrum treningowego w Rącznej. Klub jest także organem prowadzącym szkołę sportową. Dopytujemy, kiedy uczniowie mogliby się przenieść na Wielicką z sal wynajmowanych od Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Szablowskiego.

– Na razie nic specjalnego się nie dzieje. Poza remontem, którego trudno nie zauważyć – mówi Katarzyna Gubernat, dyrektor SMS Kraków. – Nadal czekamy, by mieć pewność. Przenosiny szkoły to nie to samo co zmiana prywatnego mieszkania – odpowiada dyrektor.

W styczniu klub nie chciał zabierać głosu na temat inwestycji, podobnie jest i teraz.

– Stosowny komunikat wydamy w stosownym czasie – ucina temat Przemysław Staniek, rzecznik prasowy MKS Cracovia SSA.Zdjęcia wyłącznie zza bramy

Remont jest także pilnie strzeżony, podobnie jak inne inwestycje Cracovii w ostatnich latach – w Cichym Kąciku i w Rącznej. Od razu po podjechaniu naszego fotoreportera pod jedną z bram, pojawił się pracownik ochrony i poprosił, by nie wchodzić na teren i nie wykonywać zdjęć.

W roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Kałuży i Henryka Reymana uczy się około 200 młodych zawodników Cracovii oraz innych klubów z miasta i województwa. Teraz sale lekcyjne i boiska przy Wielickiej dzieli około 10 kilometrów. Gdy przeniosą się do Podgórza, będzie im znacznie łatwiej funkcjonować.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze