Pogrzeb Ryszarda Niemca 23 marca. „Każdy jest mile widziany”

fot. Małopolski Związek Piłki Nożnej

Rodzina zmarłego 17 marca Ryszarda Niemca, znanego dziennikarza i wieloletniego działacza piłkarskiego, ustaliła datę ceremonii pogrzebowych.

Ryszard Niemiec spocznie na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Początek ostatniego pożegnania 23 marca (czwartek) o godzinie 13. „Każdy, kto chce towarzyszyć Tacie w ostatniej drodze, jest mile widziany” – poinformowała Agata Niemiec, córka zmarłego.

W dniu śmierci zamieściła wpis w mediach społecznościowych. Przyznała, że to pierwsza najbliższa jej sercu osoba, z którą przyszło się pożegnać, więc ojcu przypada „anielskie nade mną czuwanie”.

Zmarł Ryszard Niemiec

Ryszard Niemiec urodził się 27 stycznia 1939 roku w Bażanówce, zmarł 17 marca 2023 roku w Krakowie. Od najmłodszych lat jego wielką pasją był sport. Uprawiał piłkę nożną, lekkoatletykę i koszykówkę. W tej ostatniej dyscyplinie dwukrotnie awansował do ekstraklasy (z Cracovią i Resovią) i zdobył wicemistrzostwo Polski (z Resovią). Grał także w Sparcie Nowa Huta.

Przez wiele lat pracował jako dziennikarz, pełniąc funkcję redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego”, „Tempa” i „Gazety Krakowskiej”. Opublikował pięć książek: „Ludzie i ludziska” (1979), „Rodzinne strony” (1980), „Sport rzeszowski”(1980 - z Andrzejem Kosiorowskim), „Na śmierć i życie” (1982), „Na barykadach wojen futbolowych” (2010). Był także cenionym felietonistą. Aktywnie udzielał się również jako działacz sportowy. Przez 28 lat pełnił funkcję prezesa Małopolskiego ZPN, był także członkiem zarządu PZPN kilku kadencji.