Pokaz mocy mistrzów Polski z Wisły Kraków [ZDJĘCIA]

Piłkarze ampfutbolowej sekcji Wisły Kraków wygrali wszystkie mecze drugiego turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy w Boguchwale na Podkarpaciu, w tym trzy 7:0.

Turniej był ostatnią imprezą przed meczami mistrzostw Europy we Francji (1-8 czerwca). – Widać było, że w ostatnim czasie chłopaki dużo trenowali i te ostatnie mecze klubowe były najważniejsze. Zostanie nam ostatnie dłuższe zgrupowanie, które pozwoli nam dopieścić ostatnie szczegóły, aby na to euro pojechać po złoty medal. Nasz mecz z Wisłą Kraków, w którym w sumie na boisku grali kadrowicze, był naszą dobrą reklamą. Pokazaliśmy kawał dobrego futbolu – powiedział Bartosz Łastowski, zawodnik TSP Kuloodpornych Podbeskidzie Bielsko-Biała. Łastowski ciężko przygotowuje się do czerwcowego turnieju. Kilkanaście dni temu ukończył półmaraton na Śląsku.

Wisła Kraków liderem PZU Amp Futbol Ekstraklasy

Tabeli przewodzi Wisła (21 punktów), która rozgromiła 7:0 Radomiaka Radom, Wartę Poznań i Legię Warszawa, a w spotkaniu na szczycie z bielszczanami (18 punktów) wygrała 2:1, dzięki czemu została samodzielnym liderem ligi. – Wyszło wszystko, co zaplanowaliśmy na ten turniej: cztery mecze i 12 punktów. Jeszcze nic nie wiadomo, lecz chcielibyśmy dalej dominować. W każdym meczu, na każdym treningu dajemy z siebie wszystko, by pobić swój własny rekord – tak weekend ligowy podsumował Krystian Kapłon, jeden z czołowych graczy Białej Gwiazdy.

W dolnej części tabeli bez zmian – wciąż bez punktów jest Radomiak, który w Boguchwale przegrał wszystkie mecze. Pierwsze zwycięstwo odniosła natomiast Pokrowa Lwów, która po zaciętym pojedynku pokonała 1:0 właśnie Radomiaka i mogła świętować ze swoimi kibicami pierwsze w historii zwycięstwo w PZU Amp Futbol Ekstraklasie.2 czerwca reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na Euro 2024. W grupie ma Niemców, Greków i Szkotów. W weekend 22/23 czerwca PZU Amp Futbol Ekstraklasa pierwszy raz w historii zawita do Radomia.