Prezydent Majchrowski chce organizować Igrzyska Europejskie

Spotkanie władz Krakowa i Małopolski z delegacjami EOC i PKOl fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Jesteśmy zainteresowani organizacją igrzysk, ale chcemy, żeby wszystkie strony wywiązały się ze swoich zobowiązań – napisał w mediach społecznościowych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Mowa o planowanych Igrzyskach Europejskich, które mają się odbyć w Małopolsce oraz na Śląsku. – Podstawą do tego, by igrzyska mogły się rozegrać w Krakowie są gwarancje finansowe, bo na koszt mieszkańców tej imprezy nie zrobimy – twierdzi Jacek Majchrowski.

Podkreśla, że miasto ma czas do końca kwietnia na podjęcie decyzji, aby móc później rozpocząć inwestycje sportowe i zakończyć je na czas.

W sobotę na temat organizacji imprezy wypowiadał się również marszałek Małopolski. – Cieszymy się z tego, że deklaracja Krakowa jest podtrzymana i Kraków będzie włączało się w sposób aktywny do przygotowań tych Igrzysk – powiedział Witold Kozłowski.

Witold Kozłowski podkreślił, że pragnieniem Małopolski jest przygotowanie ciekawych Igrzysk, na najwyższym możliwym poziomie sportowym. – Dlatego też musimy wszyscy dążyć do tego, aby każda dyscyplina, która będzie oficjalnie rozgrywana w ramach Igrzysk była, albo w randze mistrzostw Europy, albo kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku, które zostaną rozegrane w Paryżu – podkreślił Kozłowski.