Przerwane serie krakowskich drużyn

fot. MARIA KANTOR/LOVEKRAKOW.PL

Po porażce z Wigrami Suwałki 0:1 Garbarnia Kraków zakończyła swoją serię zwycięstw trwającą przez trzy kolejki. Hutnik Kraków po czterech meczach bez punktu zremisował bezbramkowo ze Zniczem Pruszków.

Do przerwy w Suwałkach był bezbramkowy remis po bardzo wyrównanej grze. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy na tyle, by zagrozić bramce rywala. Po zmianie stron gospodarze wykorzystali błąd Garbarni. Jeden z zawodników się pośliznął, Wigry przejęły piłkę i po rajdzie lewą stroną Denis Gojko wychodząc na czystą pozycję oddał strzał.

Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy przyjezdni poderwali się do odrabiania strat. Brązowi szturmowali pole karne Wigier, robiąc im sporo miejsca na kontrataki. Gra stała się bardziej otwarta. W końcówce spotkania Hieronim Zoch popisał się kapitalną interwencją, która pozbawiła Garbarnię marzeń o przynajmniej jednym punkcie.

Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: (Gojko 52.)

Wigry: Zoch – Michalski, Lewandowski, Ozga, Mularczyk (77. Pierzchała) – Rybicki (70. Bartczak), Babiarz, Bogusławski (67. Żebrakowski), Łabojko (77. Prętnik), Gojko – Sowiński (70. Randak).

Garbarnia: Frątczak – Purcha (77. Kuczera), Banach, Bartków (86 .Kardas), Morys – Słomka (65 Marszalik), M. Duda, Szywacz, Klec, Korbecki (46. K. Duda) – Feliks (86. Malik).

Żółte kartki: Gojko, Michalski, Ozga, Żebrakowski  – Banach, M. Duda, Marszalik, Słomka.

Sędziował Mateusz Jenda (Warszawa).

W końcu zapunktowali

Po czterech porażkach Hutnik Kraków w końcu dopisał do swojego dorobku cenny punkt, choć w Pruszkowie był zespołem, który miał więcej z gry i stworzył sobie więcej okazji. W statystyce celnych strzałów krakowianie prowadzili 3:1, jednak żadna ze stworzonych szans nie została zamieniona na bramkę. Całe spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, przez co remis wydaje się być sprawiedliwym i zadowalającym obie strony wynikiem.

Dla krakowian był to zaledwie drugi wyjazdowy remis. W pozostałych siedmiu pojedynkach ponieśli porażki. Po 16 kolejkach Hutnik zgromadził zaledwie 9 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Znicz Pruszków - Hutnik Kraków 0:0

Znicz: Jurczak – Bochenek, Lewczuk, Baran, Stawikowski (56. Kaliniec) – Barnowski (78. Flisiuk), Pomorski, Machalski (56. Hrnciar), Nagamatsu, Kosakiewicz (85. Drobnak) – Gabrych (78. Kręcichwost).

Hutnik: Frasik – Hoyo-Kowalski, Stawarczyk, Kędziora – Zawadzki, Jaklik, Bernal, Świątek, Zmorzyński – Hafez (80. Chmiel), Wilczyński (71. Kitliński).

Żółte kartki: Stawikowski, Machalski, Bochenek, Gabrych – Hafez, Hoyo-Kowalski.

Sędziował Paweł Horożaniecki (Żary).