Puchar Polski: cztery drużyny z Krakowa poznały rywali. Wieczysta zagra z pierwszoligowcem!

Cracovia zdobyła Puchar Polski w 2020 roku, w kolejnej edycji odpadła w półfinale fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec września krakowskie drużyny rozpoczną rywalizację w Pucharze Polski. Czy Wisła tym razem uniknie kompromitacji, a piękną historię napisze Wieczysta?

W 1/32 finału uczestniczy 5 zwycięzców rundy wstępnej (Hutnik odpadł po przegranej 0:1 z Olimpią Grudziądz), 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym (Wieczysta), 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2020/21 (Cracovia, Wisła), 18 zespołów I ligi z sezonu 2020/21 i 9 zespołów II ligi z sezonu 2020/2021 (Garbarnia).

W losowaniu, które odbyło się w czwartek o godzinie 12 w Warszawie, jako pierwsza z naszych drużyn przeciwnika poznała Wieczysta, która podejmie przy Chałupnika pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Wisła pojedzie do Mielca na spotkanie ze Stalą, z którą w najbliższy piątek zmierzy się w czwartej kolejce ekstraklasy. Cracovię czeka wyjazd do Łodzi na mecz z ŁKS-em (I liga), a drugoligowa Garbarnia – wylosowana w ostatniej parze – uda się na mecz z Powiślem Dzierzgoń, reprezentantem klasy okręgowej z województwa pomorskiego.

Mecze pierwszej rundy zaplanowano w dniach 21-23 i 28-30 września. Szczegółowy terminarz i plan transmisji telewizyjnych poznamy w późniejszym terminie. W tym roku rozegrane zostaną również spotkania 1/16 (pod koniec października) i 1/8 (na początku grudnia).

Jeden mecz aż do finału

Losowanie PP odbywa się przed każdą rundą. Na każdym etapie o awansie decyduje jeden mecz, którego gospodarzem jest zespół z niższej klasy rozgrywkowej lub wylosowany jako pierwszy z pary, gdy kluby rywalizują w tej samej lidze. Ważne jest także, że w każdej drużynie musi występować co najmniej dwóch młodzieżowców (z rocznika 2000 lub młodsi). Pula nagród wyniesie 10 milionów złotych, z czego połowa trafi na konto zwycięzcy.

Finał zostanie rozegrany 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie z powodu pandemii nie gościł w dwóch ostatnich edycjach.

Sezon 2020/2021: najlepiej poszło Cracovii, kompromitacja Wisły

W maju Puchar Polski zdobył Raków Częstochowa, który pokonał na stadionie w Lublinie pierwszoligową Arkę Gdynia. Broniąca trofeum Cracovia zakończyła rozgrywki w półfinale (przegrała z Rakowem), Wisła w pierwszej rundzie (po kompromitacji z KSZO), a Garbarnia w 1/16 finału ( po dogrywce z Chojniczanką).