Rewolucja w hokejowej Cracovii. Rudolf Rohaczek odchodzi, ale...

fot. cracovia.pl

Czech Rudolf Rohaczek nie doczekał 20-lecia pracy na stanowisku trenera Comarch Cracovii.

Choć w ubiegłym roku Rudolf Rohaczek podpisał umowę na dwa lata (zaproponował mu ją zmarły w grudniu Janusz Filipiak, wieloletni właściciel i prezes Cracovii), a przed ćwierćfinałem play-off ostatniego sezonu z Unią Oświęcim trener podkreślał, że wypełni ją z szacunku do profesora, to nie będzie miał takiej możliwości. Decyzją nowego prezesa Pasów Mateusza Dróżdża, 61-latek nie poprowadzi już drużyny.

– Dziękuję Rudolfowi Roháčkowi za wkład i zaangażowanie dla klubu. Nie ulega wątpliwości, że jest legendą Cracovii i również dzięki jego pracy klub sięgnął po liczne sukcesy, w tym Puchar Kontynentalny. Sekcja hokeja jest teraz w fazie reorganizacji, tworzenia struktur oraz planu na najbliższe lata i w kolejnym etapie działań ogłosimy nowego szkoleniowca. Złożyłem również trenerowi Rohaczkowi propozycję nowego stanowiska, jako doradcy zarządu Cracovii z zakresu hokeja i ustaliliśmy, że do rozmów wrócimy w przyszłym tygodniu – powiedział Dróżdż.

Klub planuje pożegnanie trenera za kilka miesięcy, w czasie ceremonii tuż przed pierwszym domowym meczem Tauron Hokej Ligi sezonu 2024/25.

Rudolf Rohaczek odchodzi. Prawie dwie dekady był trenerem Cracovii

Rohaczek objął stanowisko 10 listopada 2004 roku. Pod jego wodzą drużyna wywalczyła m.in. 12 medali mistrzostw Polski: siedem złotych, trzy srebrne medale i dwa brązowe. W 2020, jako pierwszy w historii polski klub, tryumfowała w Pucharze Kontynentalnym. 

Poprzedni sezon Pasy zakończyły w ćwierćfinale, odpadając z Re-Plast Unią Oświęcim po siedmiu meczach. Przed sezonem budżet sekcji został mocno obcięty i zespół nie miał szans na równorzędną rywalizację z najlepszymi.

W ostatnim czasie nowym dyrektorem sportowym hokejowej Cracovii został Sebastian Witowski (dotąd kierownik drużyny), a odpowiedzialny m.in. za kontakt z mediami i pomoc w organizacji meczów Łukasz Sikora awansował na stanowisko dyrektora operacyjnego.