Rohaczek od 18 lat pracuje dla Cracovii. Z drużyną zdobył aż siedem mistrzowskich tytułów

fot. Fb/Cracovia

Rudolf Rohaczek już 18 lat jest trenerem drużyny hokejowej Comarch Cracovii. Z klubem związał się 10 listopada 2004 roku.

 – Dziś mija dokładnie 18 lat, odkąd trener Rudolf Rohaczek związał się z naszym klubem. W tym czasie utytułowany szkoleniowiec poprowadził drużynę do zdobycia aż siedmiu mistrzowskich tytułów, do których dołożył cztery wicemistrzostwa oraz dwa brązowe medale. Ponadto trzykrotnie sięgał po Puchar oraz Superpuchar Polski. Do bogatej kolekcji trofeów należy doliczyć udane występy w Hokejowej Lidze Mistrzów oraz największy sukces w historii klubowego hokeja w naszym kraju czyli zdobycie Pucharu Kontynentalnego w 2022 roku – czytamy w komunikacie klubu.

Rudolf Rohaczek urodził się 25 marca 1963 roku w czeskiej Ostrawie, a jako hokeista przywdziewał barwy drużyn z Karwiny, Trzyńca i Hawierzowa. Ukończył też studia na Uniwersytecie Karola w Pradze o specjalności hokej na lodzie. Oprócz Pasów w przeszłości był trenerem Poruby i Sarezy Ostrawa, KTH Krynica, Polonii Bytom i GKS-u Tychy. Pełnił również funkcję selekcjonera reprezentacji Polski.