Rugby od kobiecej strony. Bestie zapraszają na turniej

fot. https://www.facebook.com/rugbykobietkrakow

W sobotę (23 września) na obiektach Narodowego Centrum Ruby w Luboczy zostanie rozegrany pierwszy turniej tegorocznego cyklu Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Gospodynie, Bestie Rugby Kraków, liczą na dobry w ich wykonaniu początek walki o medal.

Do Krakowa przyjedzie 11 najlepszych drużyn, wśród nich wielokrotne mistrzynie Polski Biało-Zielone Ladies Gdańsk. W szeregach tego zespołu znajdziemy trzon reprezentacji narodowej, zawodniczki, które w ubiegłym roku na stadionie Wisły sięgnęły po mistrzostwo Europy i wywalczyły dziesiąte miejsce w Pucharze Świata. Obecnie są na najlepszej drodze, by zakwalifikować się na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Poza krakowiankami i gdańszczankami na boisku przy ulicy Darwina 49 zobaczymy także drużyny: Rugby Club Arka Gdynia, Legia Rugby, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Black Roses Posnania, Venol Atomówki Łódź, Diablice Rugby Ruda Śląska, KS Budowlani Łódź, Amazonki Budowlani Lublin i AZS AWF Warszawa Rugby Kobiet.

Bestie Rugby Kraków celują w medal

Trenerka Bestii Magdalena Korona mówi, że drużyna trenuje od połowy wakacji. Za zawodniczkami wyczerpujące wieczory w siłowni, zabawy biegowe, treningi motoryczne, sesje rugby i analizy. Wszystko po to, by mocno rozpocząć kolejny sezon. – Miałyśmy okazję sprawdzić się w meczach z innymi drużynami z Polski i zagranicy podczas turniejów w Piotrowicach Nyskich i w Lublinie. W tym sezonie mamy kilka bardzo obiecujących zawodniczek, a nawet wzmocnienia z północny Polski. Trzon drużyny stanowi jej lokomotywę i nie zmienia się od lat – podkreśla Korona

Nie ukrywa, że krakowianki mają realne szanse na zdobycie medali. – Bestie są wśród tych ambitniejszych, dlatego nie polegają wyłącznie na nadziei, ale dalej ciężko pracują, żeby pokazywać na każdym turnieju wszystko, na co je stać. Odrobina wsparcia jednak przyda się każdej, dlatego mocno zachęcamy do kibicowania – mówi trenerka.

Wstęp na mecze jest bezpłatny. Rywalizaja ruszy 23 września o godzinie 9, najciekawsze spotkania od 15.