Rywalizacja, dobra zabawa i malownicze tereny. Kilka dystansów 9. Biegu Swoszowickiego

fot. imbw.pl

Bieg główny na 10 km, Swoszowicka piątka (5 km), Rodzinna mila o długości 1,6 km, a może krótkie dystane dla dzieci? W ostatnią niedziela maja (29.05) na terenie uzdrowiska w dzielnicy X każdy znajdzie coś dla siebie. Dobra atmosfera i piękne widoki gwarantowane.

W Krakowie nie opadły jeszcze emocje po 19. Cracovia Maraton i imprezach pobocznych, ale sezon biegowy tak naprawdę dopiero się rozkręca. Po pandemicznej przerwie do kalendarza wrócił Bieg Swoszowicki. Jedno z największych wydarzeń sportowych w Małopolsce w latach 2017-2019 rokrocznie gromadziło ponad 1100 uczestników.

9. edycja imprezy zaplanowana jest na 29 maja 2022. Miasteczko biegowe, po latach przerwy związanych z modernizacją parku uzdrowiskowego, zostanie ponownie zorganizowane na terenie Uzdrowiska Kraków Swoszowice.  

Ewelina Kempa/itmbw.pl
Ewelina Kempa/itmbw.pl

Bieg przyjazny dla rodzin

Uczestnicy zawodów co roku mają do wyboru kilka dystansów: 10 km (Bieg główny), 5 km (Swoszowicka piątka) i Rodzinną milę o długości 1,6km, w której mogą wziąć udział całe rodziny. W ramach wydarzenia rozgrywane są także biegi dla dzieci, na dystansach od 50 do 300 m.

– Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane, oraz różnorodność dystansów, wśród których ogromną popularnością cieszy się Rodzinna mila – mówi Rafał Oświęcimka, prezes stowarzyszenia „I Ty Możesz Być Wielki”, które od 2013 roku popularyzuje bieganie i organizuje m.in. Bieg Swoszowicki.

W Biegu głównym i Swoszowickiej piątce mogą wziąć udział już 14-latkowie. Rodzinna mila dostępna jest już dla każdego 10-latka, a krótkie dystanse dla dzieci do 11 roku życia włącznie.

Informacje o zapisach, opłacie startowej, godzinach biegu i regulaminie imprezy znajdziecie na stronie ITMBW.

Zadbaj o formę

Stowarzyszenie ITMBW organizuje także treningi biegowe, które są finansowane m.in. ze środków budżetu obywatelskiego. Od marca do grudnia zaprasza na siedem zajęć tygodniowo na terenie pięciu dzielnic.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice