Sensacyjny reprezentant z Cracovii? Trener Zieliński ma swoje zdanie

fot. Cracovia
Kamil Pestka, jeden z ulubieńców nowego selekcjonera Czesława Michniewicza, gdy ten prowadził kadrę do lat 21, zostanie powołany na marcowe mecze reprezentacji? Szkoleniowiec Pasów Jacek Zieliński uważa, że 24-latek najpierw powinien wywalczyć miejsce w pierwszym składzie drużyny ekstraklasy.
Pestka jest bocznym obrońcą z bardzo dobrą lewą nogą, może również grać na środku w systemie z trójką z tyłu. Bardzo prawdopodobne, że wychowanek Kolejarza Prokocim nie występowałby już w polskiej lidze, jednak karierę wyhamowała kontuzja i przedłużające się leczenie, przez co nie grał prawie rok. Na boiska ekstraklasy wrócił na początku sierpnia. Cracovia nie ukrywała, że zawodnik miał niedawno oferty transferu.

Pod górkę

– Zimowy okres przygotowawczy był dla Kamila pierwszym w pełni przepracowanym od czasu odniesienia kontuzji. Stale coś nadrabiał, dochodził ekspresowo. Po powrocie z Turcji było widać, że odczuł trudy obozu i dlatego na razie jest rezerwowym. Czekam, by dał sygnał i wskoczył do drużyny – mówi Jacek Zieliński, trener Cracovii.

WP Sportowe Fakty informowały niedawno, że Pestka jest obserwowany przez nowego selekcjonera. Z Czesławem Michniewiczem znają się od lat, piłkarz był ważnym członkiem jego drużyny w eliminacjach i turnieju finałowym mistrzostwa Europy U-21 w 2019 roku. Michniewicz zapowiedział, że przed marcową walką o mundial w Katarze zamierza mieć na radarze wielu graczy i korzystać również z zawodników ekstraklasowych klubów, których nie cenił Paulo Sousa.

– Na chwilę obecną mówienie o tym [powołaniu] jest trochę na wyrost. Przynajmniej ja tak uważam. Selekcjoner nie kontaktował się ze mną w tej sprawie – podkreśla opiekun Pasów.

comments powered by Disqus