„Sport po krakosku”: Bieganie w dobrym klimacie [Podcast]

fot. Adam Frączek / LoveKraków.pl

Październik za pasem, więc Kraków szykuje się do dwóch imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 202215. Biegu Trzech Kopców i 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Bieganie pod Wawelem to jednak nie tylko kilka imprez w ciągu roku, ale też m.in. cotygodniowe treningi, bieżąca współpraca biegaczy i organizatorów wydarzeń, działania charytatywne i kształtowanie postaw proekologicznych.

Trzeci odcinek podcastu „Sport po krakosku” w całości poświęcamy bieganiu: treningom, imprezom oraz towarzyszącym im działaniom charytatywnym i tym z myślą o naszej planecie. Nie mogliśmy jednak przejść obojętnie obok wyczynu Eliuda Kipchoge'a, który 25 września w Berlinie po raz kolejny pobił własny rekord świata w maratonie. Niespełna 38-letni Kenijczyk uzyskał czas 2:01.09.

W podcaście usłyszycie:

Katarzynę Broniatowską, zawodniczkę z dużym doświadczeniem (reprezentantkę Polski, brązową medalistkę ME na 1500 metrów, mistrzynię i medalistkę MP), trenerkę AZS AWF Kraków, odpowiedzialną za prowadzenie treningów przygotowujących do krakowskich imprez biegowych,

Marcina Tomczyka, biegacza, który nie opuścił ani jednego Biegu Trzech Kopców i ciągle mu mało,

Andrzeja Popiela, aktora, biegacza i ambasadora Cracovia Maraton,

Michała Sobolewskiego, rzecznika prasowego Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i członka sztafety w Poland Business Run.

„Sport po krakosku” – podcast portalu LoveKraków.pl przygotowywany we współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Tworzymy audycje, dzięki którym poznacie sportowców i pasjonatów oraz dowiecie się, gdzie i jak uprawiać sport w Krakowie. Opowiemy Wam też o bogactwie bazy sportowej miasta.