Stadion Wisły. 200 uwag do planu

Stadion Wiłsy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Mieszkańcy przesłali prawie 200 wniosków i propozycji do planu zagospodarowania wokół stadionu im. Henryka Reymana. Koncepcja przewiduje między innymi budowę parkingów na tysiąc pojazdów i boiska.
ZIS informuje, że mieszkańcy przesłali prawie 200 uwag do przedstawionej koncepcji. Najwięcej dotyczyło zagospodarowania terenu przed stadionem od strony al. 3 Maja, gdzie ma powstać boisko i budynek. W obiekcie mają się znaleźć szatnie i 500 miejsc parkingowych dla autokarów i samochodów. Do środy, 30 października, miejska jednostka będzie analizować przesłane propozycje i zdecyduje, które z nich zostaną przesłane do dalszego procedowania.

– O dalszych ruchach będziemy informować – mówi Mateusz Chwajoł z ZiS.

Koncepcję zagospodarowania terenu wokół największego miejskiego stadionu przygotowała pracownia Archetus. To spadkobiercy biura projektowego projektanta obiektu – Wojciecha Obtułowicza – która za 9,7 mln zł przekazała także miastu prawa autorskie do projektu. Boisko, parkingi, otwarcie na park

Koncepcja, poza boiskiem i parkingiem od strony Błoń, przewiduje także kolejne dwa budynki: jeden z parkingiem na 400 pojazdów i drugi ze 100 stanowiskami, w którym ma się znaleźć także muzemum Wisły Kraków. Stadion im. Henryka Reymana ma także zostać otwarty na przelegający do obiektu park Jordana.

W kontekście stadionu Wisły mówi się także o dostosowaniu go do współeczsnych wymagań, między innymi organizowaniu koncertów. Tutaj miasto liczy na fundusze z budżetu centralnego, przekazane przy okazji przygotowania do III Igrzysk Europejskich. W 2023 roku obiekt ma być wykorzystany do ceremonii otwarcia lub zamknięcia imprezy.