News LoveKraków.pl

Stadion Wisły. Kilkunastoletnie telebimy do wymiany

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W piątek (13 października) nie zostały otwarte oferty na dostawę i montaż dwóch ekranów ledowych na stadionie miejskim przy ulicy Reymonta, na którym mecze rozgrywa Wisła. Zarząd Infrastruktury Sportowej zdecydował o zmianie terminu składania i otwarcia.

Miejska jednostka, która jest operatorem stadionu, ma na sfinansowanie zadania 950 tysięcy złotych.

Nowe telebimy na stadionie Wisły

Ekrany ledowe na stadionie przy ulicy Reymonta 20 mają już 15 lat. Są techniczne zużyte i nie spełniają swojej roli. Można to dostrzec także gołym okiem w czasie spotkań Białej Gwiazdy. Wymiary nowych ekranów mają wynosić minimum 10560 milimetrów (szerokość) na 5760 milimetrów (wysokość), a diody mają mieć żywotność minimum 100 tysięcy godzin. 

Podobnie jak obecnie, ekrany zostaną zamontowane do konstrukcji pomostów technicznych trybun wschodniej i zachodniej (od strony parku Jordana i Cichego Kącika) nad widownią na wysokości około 25 metrów.

Wykonawca będzie zobowiązany do osobistej asysty przy obsłudze systemu odpowiadającego za ekrany podczas pierwszych dwóch imprez w okresie gwarancyjnym. ZIS oczekuje minimalnej gwarancji 36 miesięcy, maksymalnej 60.

Fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl


Nie udało się przed igrzyskami

Miasto liczyło, że nowe telebimy uda się kupić z dotacji z ministerstwa sportu na przygotowania do III Igrzysk Europejskich. Zamierzenia były ambitne i zakładały także wymianę krzesełek dla kibiców i ekrany led na fasadzie areny. Zakres remontu trzeba było znacznie ograniczyć z powodu niewystarczających środków i wysokich cen proponowanych przez wykonawców. Skupiono się na wymianie systemów bezpieczeństwa, wyremontowano dach i przywrócone skośne daszki nad trybunami, a także zmodernizowano fasadę.