Stadion Wisły. Urzędnicy uspokajają, kontrola w przyszłym tygodniu

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W czwartek Dziennik Polski poinformował o potencjalnych problemach z bezpieczeństwem na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Krakowscy urzędnicy zapewniają, że wszystko jest w porządku.

Problemy techniczne wyszły na jaw w czasie prac związanych z montażem elewacji na trybunie południowej jeszcze w 2023 roku. Pracownicy odkryli, że w jednym miejscu brakowało śrub w stykach lub były one poluzowane.

Te usterki zostały naprawione, jednak zdaniem projektantów stadionu –  biura projektowego Archetus, które zgłosiło sprawę do prokuratury, przegląd powinien przejść cały obiekt. Śledczy w połowie maja wszczęli postępowanie w tej sprawie. Natomiast 14 czerwca Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie ma przeprowadzić kontrolę obiektu.

ZIS: Priorytetem bezpieczeństwo

W piątek do sprawy odniosła się pełniąca obowiązki dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk. Następczyni Krzysztofa Kowala zapewnia, że ZIS „podejmuje działania mające na celu kompleksowe wyjaśnienie zaistniałej sytuacji”. – Pragnę podkreślić, że moim priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana – stwierdza.

– Stadion posiada wszystkie wymagane prawem przeglądy budowlane. Obiekt jest też regularnie kontrolowany przez PINB. Warto podkreślić, że jesteśmy w kontakcie z Wisłą Kraków, której również zależy na rzetelnym i szybkim wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości. W najbliższym czasie planowane jest także spotkanie z firmą Archetus – mówi p.o. dyrektora.