Starzy znajomi Cracovii i Wisły będą trenować w Skotnikach

Zdjęcie ilustracyjne boiska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Pierwszoligowa Miedź Legnica drugie zimowe zgrupowanie zaplanowała w JJ Sport Center w krakowskich Skotnikach. W kadrze i sztabie drużyny nie brakuje twarzy znanych pod Wawelem.
Miedź Legnica, zajmująca po jesiennych meczach szóste miejsce w I lidze, zaplanowała na okres przygotowawczy dwa obozy. W poniedziałek drużyna Jarosława Skrobacza rozpoczęła sześciodniowe zgrupowanie w Szamotułach. W lutym zespół z Legnicy przyjedzie szlifować formę i taktykę do Krakowa. Jego bazą noclegową i sportową będzie ośrodek JJ Sport Center przy ulicy Winnickiej. JJ Sport Center, poza pokojami hotelowymi i strefą fitness, oferuje także dwa duże boiska trawiaste (jedno oświetlone), a także kilka mniejszych ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem (w tym jedne zadaszone). Ze względu na obostrzenia ośrodek jest zamknięty, ale zawodowi sportowcy mogą z niego korzystać i przygotowywać się do rywalizacji.

Powroty

Od 8 do 13 lutego w Skotnikach będzie stacjonowała Miedź, w której – mimo rozwiązania umowy przez Krzysztof Danielewicza, byłego pomocnika Cracovii – nie brakuje osób związanych wcześniej z krakowskimi drużynami i samym miastem. Jednym z dwóch asystentów pierwszego trenera jest Wojciech Łobodziński, który zakończył karierę po sezonie 2019/2020. Skrzydłowy miał być jedną z gwiazd silnej Wisły, ale jego kariera przy Reymonta (w latach 2008-2011) – mimo trzech mistrzostw Polski na koncie – nie rozwinęła się tak, jak życzyli sobie tego kibice, działacze i sam piłkarz.

Do Krakowa wróci także Krzysztof Drzazga, który opuścił Wisłę po ostatnim sezonie, ale przyjaźni się z kilkoma zawodnikami Białej Gwiazdy. Napastnik grał dla Wisły od 2016 roku (sześć goli), jednak był również wypożyczany do trzech pierwszoligowców. Dla Miedzi zdobył jesienią dwie bramki. Drzazga występuje w jednej drużynie z pomocnikiem Maciejem Śliwą, który w sezonie 2018/2019 zaliczył pięć występów w ekstraklasie, a w ostatnim z nich – przeciwko Arce Gdynia – strzelił jedynego gola. 

Bez choćby jednego wystepu w ekstraklasie pozostaje 29-letni krakowianin Marcin Biernat. Obrońca zaczynał w Podgórzu, a potem od 2008 do 2011 roku grał w juniorach i drużynie Młodej Ekstraklasy Cracovii.