Święto rowerowe na pustyni. Wieczorem zagra Zakopower

W najbliższą niedzielę na Pustyni Błędowskiej odbędzie się Małopolska Tour 2023. Na uczestników czekać będzie Rodzinny Rajd Rowerowy, pokazy ewolucji rowerowych na dużych wysokościach, konkursy z nagrodami, Kids Race i koncert zespołu Zakopower.

Jak przekonują organizatorzy, wydarzenie jest znakomitą okazją do wspólnej zabawy, a także do zapoznania się z turystyczną ofertą Małopolski. Wszystko za sprawą strefy wystawienniczej, w której swoją działalność zaprezentują różnego rodzaju organizacje. Na ich stoiskach odbędzie się także konkurs. Za wykonanie wskazanych zadań każdy otrzyma pieczątkę, gdy zaś zbierzemy ich odpowiednią ilość, będziemy mogli odebrać nagrodę! W innych zmaganiach konkursowych do wygrania będzie m.in. rower. Odbędzie się także konkurs na rowerową rzeźbę z piasku.

Rajdy i inne atrakcje

Jedną z atrakcji jest Rodzinny Rajd Rowerowy, który zostanie poprowadzony trzema trasami. Do wyboru są odcinki o różnej długości i zróżnicowanej trudności tak, aby każdy rowerzysta, niezależnie od wieku i zaawansowania, mógł cieszyć się jazdą i wspaniałymi widokami.

Można wybrać zarówno płaską trasę jak i długi, bardziej wymagający odcinek. – Dla pierwszych 1000 zarejestrowanych online uczestników planujemy darmowe pakiety startowe. Jeśli nie uda ci się zapisać przez internet, to zawsze możesz to zrobić także na miejscu imprezy. Wystarczy w dniu wydarzenia przed jego rozpoczęciem udać się do biura rajdu (do wyznaczonego miejsca dla osób niezarejestrowanych), aby pobrać numerek startowy i kręcić kółka razem z Małopolska Tour! – piszą organizatorzy.

W czasie wydarzenia odbędą się również pokazy dirt jumpingu w wykonaniu krajowej czołówki zawodników, najmłodsze dzieci wezmą udział w wyścigu Kids Race. Uczestnicy będą mogli także skorzystać ze strefy wypoczynku z leżakami, strefy zadań z blender bike, slote cars, czy miasteczka ruchu drogowego.

Harmonogram Małopolska Tour – Pustynia Błędowska (20.08.2023)

9:30 – 11:30 – Odbiór pakietów startowych

11:50 – Otwarcie Małopolska Tour

12:00 – Start Rodzinnego Rajdu Rowerowego

12:30 – Otwarcie miasteczka Małopolska Tour

14:00 – Pokaz dirt jumpingu

15:00 – Konkursy z nagrodami

15:30 – Pokaz dirt jumpingu

16:00 – Kids Race

17:00 –  Spektakl rowerowy

17:30 –  Pokazy dirt jumpingu

18:00 – Koncert ZAKOPOWER