Szkoła w Opatkowicach z nowoczesną halą [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Udany koniec roku dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 134 w Opatkowicach. Od grudnia mogą korzystać z nowej hali sportowej zbudowanej przez miasto za 5,9 miliona złotych.

Przy ulicy Kłuszyńskiej została wybudowana sala gimnastyczna w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby na wózkach bezproblemowo mogą przemieszczać się dzięki pochylni i windzie.

Trzy poziomy

Arena o wymiarach 30,5 na 17,5 m posiada wyznaczone boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Zmagania młodych sportowców można oglądać dzięki składanym trybunom.

Na parterze znajdują się także szatnia do odzieży wierzchniej, portiernia i magazyny. Pierwsze piętro obejmuje trzy szatnie, pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego i wentylatornię. Poddasze zagospodarowano jako salę do fitness i rehabilitacji.

Dzięki inwestycji nadzorowanej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zyskało również otoczenie szkoły. Pojawiły się stoły do gry w tenisa, stojaki na rowery a także nowe ławki i kosze na śmieci.

Zaawansowane prace w dzielnicy Dębniki

W budowie są dwie inne hale sportowe dla uczniów. Prace trwają przy SP nr 25 na ulicy Komandosów i SP nr 40 na ulicy Pszczelnej. ZIS planuje, że zostaną oddane kolejno w kwietniu i wrześniu przyszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice