Tory do curlingu w Arenie Kraków złapały poślizg

fot. pixabay.com

O sześć dni opóźni się otwarcie w parkingu podziemnym hali dwóch torów do uprawiania curlingu. – Mieliśmy mały problem techniczny, ale lód już się mrozi. Zapraszamy od 21 grudnia – mówi Krzysztof Kawecki z Krakowskiego Klubu Curlingowego.

To będzie pierwsze takie miejsce w Krakowie i jedyne do czasu otwarcia Centrum Sportów Zimowych w Płaszowie, którego budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Dwa tory do curlingu na parkingu podziemnym Tauron Areny Kraków miały być gotowe dla pasjonatów i ciekawskich od 15 grudnia. Dzień wcześniej zarządca hali poinformował o zmianie terminu z „przyczyn technicznych”. O co chodzi?

– Jeden z elementów instalacji okazał się nieszczelny i dochodziło do wycieku cieczy chłodzącej. Ekipa montażowa musiała to wymienić i jeszcze raz założyć instalację. Problem wziął się z tego, że nasze lodowisko ma nietypowy wymiar, było robione na specjalne zamówienie. Prawie nikt nie robi lodowisk, które mają 50 metrów długości i osiem szerokości – tłumaczy Krzysztof Kawecki.

Krakowski Klub Curlingowy udostępni dwa tory (wejście od strony ulicy Dąbskiej/parkingu autobusowego). Jeden pełnowymiarowy, a drugi nieco węższy. – Będzie jednak odpowiedni na potrzeby zabaw i pierwszego zapoznania się z naszą dyscypliną – podkreśla prezes KKC.

Lód do uprawiania dyscypliny olimpijskiej będzie dostępny co najmniej do końca marca, przez siedem dni w tygodniu.

Możliwe będą dwie formy wejścia na tor:

– zakup godzinnego biletu (20 złotych bilet normalny, 12 ulgowy), gdy każdy będzie mógł wchodzić indywidualnie na tor, wykupując bilet wstępu i pod okiem instruktora bawić się z innymi uczestnikami curlingiem. Taka forma będzie dostępna od wtorku do piątku w godz. 14-17 oraz w soboty i niedziele w godz. 12-18.

– rezerwacja toru na wyłączność grupy zorganizowanej (maksymalnie – obowiązują godziny promocyjne – 150 zł duży tor, 120 zł mały tor, 80 zł opieka instruktora). Wymagana będzie wcześniejsza rejestracja internetowa na godzinę i funkcjonować będzie w pozostałych porach (poniedziałek w godz. 10-17, wtorek-piątek w 10-22, sobota-niedziela 10-22).

– Curling to sport, którego może spróbować każdy niezależnie od wieku, kondycji, płci, sprawności. Co więcej, jest świetną formą integracji i dobrej zabawy – zachęca Agnieszka Wojtysiak, rzecznik prasowy Krakowskiego Klubu Curlingowego.