Trenerska karuzela w Wieczystej kręci się coraz szybciej. Musiał nie spodziewał się zwolnienia

Maciej Musiał fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Sławomir Peszko jest już szóstym trenerem Wieczystej (licząc stałych i tymczasowych), który odpowiada za trzecioligową drużynę po awansie do III ligi w połowie 2022 roku.

W poniedziałek, dwa dni po wygranym, ale w słabym stylu, spotkaniu z Orlętami Radzyń Podlaski, Maciej Musiał pojawił się w klubie, by rozpocząć przygotowania do piątkowego meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pewnym momencie został wezwany do gabinetu, gdzie jeden z pracowników przekazał mu informację, że nie będzie już prowadził drużyny.

Maciej Musiał odszedł z Wieczystej

Latem 46-latek podpisał umowę do końca sezonu 2023/2024, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Prowadził drużynę w ośmiu meczach, z których pięć wygrała, a trzy przegrała (wszystkie na wyjeździe). Do lidera, Siarki Tarnobrzeg, krakowanie tracą punkt. Mimo to jego praca, która docelowo miała przynieść awans do II ligi, nie trwała nawet trzech miesięcy.

Takie ruchy w klubie sponsorowanym przez Wojciecha Kwietnia to nic nowego. W marcu ze stanowiskiem musiał się pożegnać Dariusz Marzec, choć piłkarze zajmowali pierwsze miejsce w tabeli grupy IV III ligi. Powodem zwolnienia była niespodziewana porażka z Sokołem Sieniewa.

Duży ruch po Przemysławie Cecherzu i Franciszku Smudzie

Tymczasowym trenerem Wieczystej został Sławomir Peszko, który po zakończeniu kariery zaczął pracę w dziale sportowym krakowskiego klubu. Jest już szóstym szkoleniowcem Żółto-Czarnych od czasu awansu do III ligi w czerwcu 2022 roku. Sezon zaczął Franciszek Smuda, który przepracował ponad rok, obejmując zespół w IV lidze po Przemysławie Cecherzu (pracował prawie dwa lata).

Po odejściu byłego szkoleniowca trenerzy są tam wymieniani jak rękawiczki. Tymczasowo funkcję dwukrotnie pełnił Rafał Jędrszczyk, a po Marcu przy Chałupnika pracował jeszcze Wojciech Łobodziński.

Peszko posiada licencję trenerską UEFA A i najprawdopodobniej poprowadzi drużynę w piątkowym meczu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Jeżeli tak się stanie, będzie to debiut byłego reprezentanta Polski w nowej roli. 

Trenerzy Wieczystej od sezonu 2019/2020:

Przemysław Cecherz (1 lipca 2019 – 2 czerwca 2021)
Rafał Jędrszczyk (3 czerwca 2021 – do końca sezonu, tymczasowo)
Franciszek Smuda (1 lipca 2021 – 29 sierpnia 2022)
Rafał Jędrszczyk (29 sierpnia 2022 – 6 września 2022, tymczasowo)
Dariusz Marzec (6 września 2022 – 21 marca 2023)
Wojciech Łobodziński (21 marca 2023 – do końca sezonu)
Maciej Musiał (1 lipca 2023 – 18 września 2023)
Sławomir Peszko (18 września 2023 – ?)