"Trenuj w domu" znów pełną parą. "Zapotrzebowanie na sprzęt jak wiosną"

Treningi online na podtrzymanie formy, wypożyczanie sprzętu czy wyjście do studia jogi, których rząd nie zamknął. Choć tegoroczne ferie są wyjątkowo mało aktywne, nie trzeba ich spędzić na kanapie.
Branża fitness przeżywa kolejny lockdown i czeka na choćby częściowe odmrożenie. – Na razie nie posiadamy informacji, co będzie po 17 stycznia. Liczymy jednak, że 18 będziemy mogli otworzyć kluby – mówi Magdalena Jaroszczak z Fitness Platinium. 

Klub Lemon Fitness od 28 grudnia zawiesił karnety klientom i zaoferował wejściówkę za 39 złotych na treningi wyłącznie online. Fitness Platinium przygotował ofertę premium na 14 dni (nielimitowany dostęp do transmisji za 19,99) lub jednorazowy trening (za 6,99). Transmisje odbywają się na zamkniętej grupie na Facebooku. Wszyscy klienci mogą korzystać także z otwartych zajęć online, transmitowanych na profilach wszystkich klubów, które można odtworzyć w dowolnym czasie. Ostatnie zajęcia, "body shape", odbędą się 17 stycznia o godzinie 10.

Siłownie oferują również wypożyczanie sprzętu do domu klienta, który chciałby zrobić coś więcej, niż tylko podtrzymać aktywność fizyczną. – Cały czas poszerzamy bazę dostępnego sprzętu. Zainteresowanie jest duże, podobne do tego, które obserwowaliśmy podczas wiosennego lockdownu – podkreśla Magdalena Jaroszczak z Fitness Platinium.

Transmisje z małej Tauron Areny

Skończył się pierwszy tydzień sportowych ferii z Tauron Areną Kraków. Pokazowe zajęcia są transmistowane na profilu hali na Facebooku prosto z małej Tauron Areny Kraków. Archiwalne pokazy są dostępne na kanale YouTube. Instruktorami zostali przedstawiciele AKT Niepołomice-Kraków, Fitness Platinium, Decathlon, Kraków Football Kings i były olimpijczyk Grzegorz Sudoł.

– Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania. Transmisje śledzi regularnie kilkadziesiąt osób, w najpopularniejszym treningu online brała udział prawie setka – informuje Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, rzecznik prasowa Tauron Areny Kraków.  

Sportowe ferie z Tauron Areną Kraków. Fot. Katarzyna Fiedorowicz-Razmus
Sportowe ferie z Tauron Areną Kraków. Fot. Katarzyna Fiedorowicz-Razmus


Studia jogi otwarte

Siłownie i kluby fitness są zamknięte, natomiast sporym zainteresowaniem cieszą się gabinety fizjoterapii i masażu. Wprowadzony przez rząd lockdown nie dotyczy też studia jogi. Ofert zajęć z udziałem kilku osób nie brakuje.