Trwają zapisy do dwóch biegów. W Cracovia Maraton bez podwyżek

Uczestnicy 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niemal 1700 osób zadeklarowało start i opłaciło już swój udział w 21. Cracovia Maraton. Do tego biegu pozostało jeszcze pięć miesięcy, wcześniej na ulicach Krakowa zobaczymy uczestników 19. edycji biegu sylwestrowego.

31 grudnia w 19. Krakowskim Biegu Sylwestrowym będzie mogło wziąć udział dwa tysiące osób. Jak zwykle do wyboru są dwa dystanse, które należy pokonać w ciągu 90 minut. A to oznacza, że nie każdy musi biec, ale może wybrać się na trasę na przykład z kijkami. Szybsze tempo niektórych biegaczy nie będzie możliwe ze względu na fantazyjne stroje, w które przebieraja się w ostatni dzień roku. 

19. Krakowski Bieg Sylwestrowy. Dystanse i wysokość opłaty startowej

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych. „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich, ale w drodze wyjątku (wymagana zgoda rodzica lub opiekuna prawnego) dopuszczeni mogą zostać biegacze, którzy ukończyli 16 lat. Start i meta zostaną zlokalizowane na Małym Rynku.

W porównaniu do ubiegłorocznej edycją wzrosła opłata startowa. Do 3 grudnia uczestnicy poniżej 18. roku życia zapłacą 55 złotych, a dorośli 75 złotych.  Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 65 i 90 złotych, a w biurze Zawodów wyniesie 85 i 110 złotych. W 2022 na początku zapisów można było się znaleźć na liście za 50 i 65 złotych. W przypadku tego biegu warto zwrócić uwagę nie tyko na jego zabawową formę. Podobnie jak to było w przypadku sześciu poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.Kiedy 21. Cracovia Maraton?

21 kwietnia 2024
roku czeka nas 21. odsłona krakowskiego maratonu, najbardziej międzynarodowej tego typu imprezy w Polsce. Poprzednie edycje ukończyło ponad 61 tysięcy osób z 70 krajów. W przypadku Cracovia Maraton rejestracja uczestników zawsze rusza kilka miesięcy szybciej. Dobrą wiadomością jest utrzymanie wysokości wpisowego z 2022 roku. Od 8 listopada do 31 stycznia trzeba zapłacić 120 złotych. Następnie stawka wzrasta do 160 złotych i obowiązuje do końca zapisów internetowych 10 kwietnia. W przypadku niewyczerpania limitu startujących (siedem tysięcy miejsc, ale liczba może ulec zmianie) w biurze zawodów trzeba będzie wydać 200 złotych.

W przyszłym roku minie dziesięć lat, odkąd start i meta znajdują się na Rynku Głównym. W imprezie mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej 21 kwietnia 2024 roku skończą 18 lat. Od 21. edycji zostaną przywrócone nagrody w kategoriach wiekowych.