W marcu Wisła rozpocznie zmagania o obronę tytułu. Spore zmiany w Amp Futbol Ekstraklasie

fot. materiały prasowe
26 i 27 marca w Poznaniu zaplanowano inaugurację ósmego sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Broniąca mistrzowskiego tytułu krakowska Wisła będzie gospodarzem czwartego turnieju, który odbędzie się w pierwszy weekend września.

Sezon 2022 będzie niezwykły dla polskiego ampfutbolu – w maju Wisła Kraków spróbuje wygrać Ligę Mistrzów przed własną publicznością, a we wrześniu reprezentacja Polski zagra w mistrzostwach świata. Piłkarzy czeka też walka w krajowych rozgrywkach, w których zadebiutuje Stal Rzeszów, pierwsza ampfutbolowa drużyna w historii Podkarpacia. 

Więcej drużyn i pauza

Rzeszowianie pierwszy mecz zagrają jednak dopiero w kwietniu. Dołączenie szóstej drużyny zmusiło organizatorów do zmiany formuły rozgrywek. Sezon 2022, podobnie jak poprzednie, zostanie rozegrany w systemie turniejowym, ale każdy zespół będzie miał pauzę. Stali przypada ona w pierwszych zawodach, 26-27 marca w Poznaniu. Pozwoli jej to na jeszcze lepsze zgranie przed inauguracyjnym meczem.Mistrzostwa bronić będzie Wisła Kraków, która zimą dokonała trzech głośnych transferów. Biała Gwiazda sprowadziła powoływanego do reprezentacji Polski bramkarza Mateusza Kowalczyka, a ponadto osłabiła jednego z głównych rywali do walki o medale. Legię Warszawa na Wisłę zamienili obrońcy Jakub Kożuch i Bamgbopa Abayomi.

– Nigdy nie było jeszcze tak silnego zespołu, mamy tego świadomość. Mamy właściwie samych reprezentantów, byłych lub obecnych, którzy mają i wielkie umiejętności, i sporo doświadczenia – podkreśla Krystian Kapłon, pomocnik Wisły, który w ubiegłym sezonie został uznany najlepszym zawodnikiem krajowych rozgrywek.

Turnieje PZU Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2022:

26-27 marca – Poznań
23-24 kwietnia – Łódź
25-26 czerwca – Rzeszów
3-4 września – Kraków
22-23 października – Warszawa
5-6 listopada – Bielsko-Biała