Warto wystartować z wielu powodów. Ruszyły zapisy do Igrzyskowego Biegu Nocnego

22 kwietnia sześć tysięcy osób będzie mogło wziąć udział w wyjątkowej rywalizacji poprzedzającej 20. Cracovia Maraton. 1 marca rozpoczęły się zapisy do Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 kilometrów.

Kraków jest piękny o każdej porze dnia i... nocy! Można się o tym przekonać w czasie późnych spacerów czy indywidualnych treningów. Dlaczego zatem nie dołożyć do wieczornej aktywności szczypty rywalizacji? Już 22 kwietnia o godzinie 21:30 z samego serca dawnej stolicy Polski – krakowskiego Rynku Głównego – wystartują uczestnicy kolejnej edycji wieczornego biegu. W tym roku impreza zyskała Partnera Tytularnego – Spółkę Igrzyska Europejskie 2023, która za kilka miesięcy przeprowadzi największą imprezę sportową na świecie w tym roku – III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. To kolejny element współpracy, ponieważ w październiku, przy okazji 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, odbyła się rywalizacja na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”.

– Środowisko sportowe, biegowe świetnie przyjęło inicjatywę. Wszyscy podchodzili, pytali o Igrzyska Europejskie. Już wtedy podjęliśmy decyzję, że chcemy być obecni przy kolejnej dużej imprezie biegowej – mówi Marcin Nowak, prezes spółki IE 2023.

Wystartuj, poczuj się częścią projektu Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023

– Bardzo się cieszę, że tą imprezą i na tej imprezie będziemy promować Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizatora biegu.

– Sam uczestniczyłem w poprzednich edycjach Biegu Nocnego. Choć raz pogoda szczególnie nie dopisała, na starcie stanęło kilka tysięcy biegaczy. To było coś niesamowitego. Bez wahania przyjęliśmy tę propozycję i będziemy obecni podczas największego święta biegowego w kwietniu. Uczestnicy będą mogli poczuć się częścią naszego projektu i dołożyć cegiełkę do tego, żeby o Igrzyskach Europejskich mówiło się przez wiele, wiele lat – podkreśla Marcin Nowak.

Zapisy rozpoczęły się 1 marca

1 marca w południe rozpoczęły się zapisy internetowe do Igrzyskowego Biegu Nocnego. Rejestracja potrwa do 13 kwietnia lub wyczerpania limitu sześciu tysięcy startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, będzie możliwa także w Biurze Zawodów (Stadion Miejski im. H. Reymana) 21 i 22 kwietnia. Do końca marca opłata startowa wynosi 70 złotych, od 1 do 13 kwietnia – 90 złotych, a w Biurze Zawodów – 130 złotych. W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej 22 kwietnia 2023 roku skończą 18 lat. Dystans trzeba pokonać w 90 minut. Pakiety startowe nie zawierają koszulek (wzór na grafice poniżej). Przy rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu i rozmiar. Sprzedaż będzie się odbywała w czasie imprezy na Expo w Biurze Zawodów.

Nagrody

Organizator będzie prowadził klasyfikację generalną kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Po trzy najlepsze osoby w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody finansowe, odpowiednio 3 000, 2 000 i 1 000 złotych. Każdy uczestnik, który ukończy bieg w regulaminowym czasie, zostanie uhonorowany na mecie pamiątkowym medalem.