Ważny sponsor żegna się z Wisłą Kraków. Napastnik zostaje

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po spadku krakowskiego klubu do I ligi na spodenkach piłkarzy Wisły Kraków nie będzie już prezentowane logo bukmachera LV Bet. Nazwa firmy zniknie też ze wszystkich miejsc na stadionie miejskim.

Współpraca między klubem a firmą bukmacherską sięga początku 2017 roku. Logo LV Bet znajdowało się w centralnej części koszulek, a w ostatnim sezonie na spodenkach, ustępując miejscę Orlenowi. Umowa obowiązywała do 2025 roku, jednak spadek piłkarzy do I ligi umożliwilł sponsorowi wcześniej zmienić plany.

– Legalny polski bukmacher stopniowo zwiększał swoje zaangażowanie, włączając się w różne obszary działalności klubu z Reymonta oraz w funkcjonowanie pozostałych sekcji. Tak było chociażby w przypadku Wisły All in! Games Kraków, którą od września 2020 roku marka LV Bet wspierała z pozycji sponsora – przypomina dziś oficjalna strona Wisły Kraków.– Od podpisania pierwszej umowy o współpracy między Wisłą a LV Bet minęło już pięć i pół roku, podczas których mieliśmy okazję przeżyć wspólnie wiele pięknych chwil. Mimo że mecze nie zawsze kończyły się zwycięstwem, to wiślacka rodzina i tak okazywała pełne wsparcie temu wyjątkowemu klubowi. Właśnie dlatego Wisła Kraków jest i będzie dla nas czymś więcej niż tylko biznesowym partnerem – mówi cytowany przez klubową stronę Rafał Wójtowicz, prezes LV Bet Zakłady Bukmacherskie.

Mówią sobie "do zobaczenia"

– Przyszedł jednak moment, w którym nasze drogi się rozchodzą. Przed nami nowe wyzwania, ale mogę zapewnić, że nadal będziemy trzymać kciuki za Wisłę, mając wielką nadzieję na to, że za rok ponownie zobaczymy ją w ekstraklasie. Raz jeszcze dziękujemy za ostatni wspólnie spędzony czas i do zobaczenia przy Reymonta na meczach Wisły!” – dodał Wójtowicz.

Prezes Wisły Dawid Błaszczykowski podkreślił, że wraz ze sponsorem klub przeszedł długą, niełatwą, ale satysfakcjonującą drogę.

– Dziękujemy za trwanie przy Białej Gwieździe przez ponad pięć i pół roku, za wsparcie i dbałość o rozwój poszczególnych sekcji występujących pod egidą 13-krotnego mistrza Polski. Mimo zakończenia współpracy LV Bet ozostanie ważnym ogniwem wiślackego biznesu – powiedział Dawid Błaszczykowski.

Hiszpan zostaje

Wisła poinformowała też o nowej umowie  Luisa Fernandeza. Hiszpański napastnik w rundzie wiosennej pokazał się z dobrej strony i klub, po rozmowach z piłkarzem, zdecydował się skorzystać z prawa do przedłużenia kontraktu 2023 roku. W I lidze zawodnik o takich umiejętnościach powinien być wiodącą postacią.

comments powered by Disqus