Wieczysta leci do Turcji. Rozegra tam wiele meczów

fot. Mateusz Kaleta

Już w sobotę zawodnicy Wieczystej wystartują to tureckiego Beleku na obóz treningowy. Klub podał, którzy piłkarze zostali powołani i z kim zagrają.

Przed wyjazdem „żółto-czarni” spotkają się jeszcze z Wisłą Kraków na meczu kontrolnym (początek w piątek o godz. 18 przy Reymonta). Już następnego dnia rano zawodnicy i sztab szkoleniowy Wieczystej wyruszą z Katowice Airport w podróż do Turcji.

Obóz jest zaplanowany na dwa tygodnie. Na miejscu, oprócz treningów, rozegranych zostanie osiem sparingów, których transmisje będzie można śledzić na kanale klubu na YouTube.

Sparingi będą rozgrywane na dwa składy jednego dnia.

Kadra na obóz:

Bramkarze: Bartosz Plewka, Jakub Kowalski, Paweł Krawczyk, Antoni Mikułko.

Zawodnicy z pola: Patryk Kołodziej, Adrian Klimczak, Daniel Hoyo-Kowalski, Adrian Frańczak, Paweł Koncewicz-Żyłka, Piotr Bujak, Damian Guzik, Dawid Jampich, Denis Favorov, Jakub Orlak, Hennos Asmelash, Simeon Sławczew, Jakub Bąk, Mateusz Gamrot, Manuel Torres, Dawid Linca, Radosław Majewski, Maciej Pałaszewski, Karol Danielak, Maksymilian Hebel, Patrik Misak, Thibault Moulin, Emmanuel Kumah, Łukasz Pietras, Maciej Jankowski, Krzysztof Szewczyk, Eryk Sobków.

Plan sparingów:

7.02 (wtorek)
FK Lwów (Premier Liha - Ukraina)
Concordia Chiajna (Liga 2 - Rumunia)

11.02  (sobota)
Kotwica Kołobrzeg (II liga)
drugi mecz do ustalenia

14.02 (wtorek)
Metalist Charków (Premier Liha - Ukraina)
Kolkheti Khobi (Erovnuli Liga 2 - Gruzja)

17.02 (piątek)
Ingulets Petrowe (Premier Liha - Ukraina)
drugi mecz do ustalenia

Godziny poszczególnych spotkań będą podawane na bieżąco.