Wieczysta powitana w Dubaju. W samolocie spotkała właściciela Wisły [ZDJĘCIA]

fot. Wieczysta Kraków
Lider klasy okręgowej do 3 marca będzie przygotowywał się do rundy wiosennej w pięciogwiazdkowym Jebel Ali Beach Hotel. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zespół rozegra dwa sparingi. Na pokładzie samolotu do Dubaju ekipa Wieczystej spotkała Jarosława Królewskiego, współwłaściciela Wisły Kraków.
Zespół Wieczystej pewnym krokiem zmierza do IV ligi. W rundzie jesiennej klub sponsorowany przez biznesmena Wojciecha Kwietnia wygrał wszystkie spotkania w II grupie krakowskiej ligi okręgowej. Podopieczni trenera Przemysława Cecherza strzelili 14 rywalom aż 114 goli, a sami stracił zaledwie sześć. W 2021 roku dołączyli do nich kolejni piłkarze ograni na szczeblu centralnym, choć nie były to już tak głośne nazwiska jak w przypadku Sławomira Peszki i Radosława Majewskiego. Umowy do końca sezonu 2023/2024 podpisali skrzydłowy Jakub Bąk z Garbarni Kraków i środkowy obrońca Seweryn Michalski z GKS-u Bełchatów.

Wieczysta w Dubaju. Jedyny krakowski zespół na zagraniczym obozie

Drużyna z ulicy Chałupnika rozpoczęła treningi na początku stycznia. W rozegranych dotąd sparingach pokonała 2:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (III liga), przegrała 2:3 z rezerwami Cracovii (III liga), wygrała 3:2 z Polonią Bytom (III liga), uległa 0:2 Resovii (I liga), zremisowała 1:1 z ŁKS Łagów (III liga) i w ubiegłą sobotę przegrała 0:2 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, liderem I ligi.

Wczoraj po południu 25 zawodników i ośmiu członków sztabu/przedstawicieli klubu wyleciało z Warszawy do Dubaju. Wcześniej wszyscy przeszli badania pod kontem kowonawirusa, które dały wynik negatywny. Podróż odbyła się bez problemów, a bezpośredni samolot wylądował na miejscu około godziny 21.30 czasu miejscowego (po północy czasu polskiego).

– W samolocie spotkaliśmy Jarosława Królewskiego – poinformował Łukasz Preiss, rzecznik prasowy klubu.W Dubaju jest słonecznie i ciepło (ponad 25 stopni Celsjusza). Wieczysta będzie trenować dwa razy dziennie i korzystać z odnowy biologicznej. Załoga Jebel Ali Beach Hotel powitała zespół jak Legię Warszawa, która w tym samym ośrodku trenowała w styczniu przed wznowieniem rywalizacji w ekstraklasie.

Co ciekawe, Wieczysta jest jedynym krakowskim klubem, który tej zimy wyleciał na zagraniczny obóz. Ze względu na padnemię w Polsce zostały także Cracovia i Wisła. Pod koniec roku trener Przemysław Cecherz mówił nam, że w planach – jak przed rokiem – jest wyjazd do Turcji, ale ostatecznie zdecydowano się na Dubaj. Ważne było, że piłkarze i trenerzy mogli dolecieć na miejsce bez przesiadek i nie ryzykować infekcji w czasie pandemii.

Lider klasy okręgowej będzie trenował w Dubaju do 3 marca. W planach są dwa mecze sparingowe z FC City Dubaj i FC Rodina Moskwa z trzeciego poziomu rozgrywkowego w Zjednoczonych Emitatach Arabskich i Rosji. 

Zdjęcia zamieszczamy dzięki uprzejmości Wieczystej Kraków