Wielka siatkówka zostaje w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski

Przedstawiciele Krakowa i Polskiego Związku Piłki Siatkowej podpisali list intencyjny w sprawie dalszej współpracy.

Oznacza to, że w naszym mieście odbędą się takie imprezy jak Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021 (faza grupowa z udziałem reprezentacji Polski mężczyzn), międzynarodowe zawody w siatkówce plażowej w roku 2021 lub 2022, Siatkarska Liga Narodów w latach 2022 i 2023, inne imprezy rangi międzynarodowej z udziałem seniorskich reprezentacji Polski.

– Cieszymy się, że Kraków nadal będzie miastem gospodarzem wielkich wydarzeń siatkarskich, organizowanych u nas regularnie od 2014 roku, kiedy to zainaugurowaliśmy sportową działalność TAURON Areny Kraków meczem reprezentacji Polski mężczyzn z Brazylią. Mamy nadzieję, że sytuacja związana z pandemią się poprawi i od przyszłego roku na trybunach będą już mogli zasiąść najlepsi kibice świata, których zawsze z radością gościmy w naszym mieście – powiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

– Kraków był, jest i będzie bardzo ważnym sojusznikiem Polskiej Siatkówki. List intencyjny jest tylko formalnym potwierdzeniem stanu faktycznego – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

–  Mam nadzieję, że koronawirus będzie ustępować i już w przyszłym roku będziemy się mogli cieszyć z pełnych trybun fantastycznych siatkarskich kibiców TAURON Areny Kraków – dodał prezes PZPS.