Wisła Kraków – Widzew Łódź. Jest decyzja w sprawie powtórki meczu

Sędzia korzysta z systemu VAR fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN oddaliła protest łódzkiego klubu. Wisła 3 kwietnia zmierzy się z Piastem Gliwice. Na stadionie znów zasiądą tłumy sympatyków Białej Gwiazdy.

28 lutego Wisła Kraków ograła Widzew Łódź w ćwierćfinale Pucharu Polski. Widzewiacy nie mogli pogodzić się z przegraną. Po rozpętała się medialna burza. Widzew, podkreślający, że sędzia, oglądając powtórkę na monitorze i uznając gola na 1:1 (strzelał Angel Rodado, ale chodziło o ewentualny faul i udokumentowaną pozycję spaloną stojącego przed bramką Igora Łasickiego, który mógł absorbować obrońcę), wypaczył wynik spotkania, wniósł protest do PZPN i zażądał powtórzenia meczu.

– Mamy poczucie, że zabrano nam awans. Błąd miał wpływ na wynik i na to, kto awansował do półfinału. Nasz protest nie jest wymierzony w sędziów, Wisłę, czy jej prezesa pana Królewskiego. Chodzi nam o fundamentalne poczucie sprawiedliwości – mówił Michał Rydz, prezes ekstraklasowego zespołu w „Kanale Sportowym”.

Przedstawiciele Wisły Kraków odpowiedzieli, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Decyzja

– Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN podjęła decyzję o oddaleniu protestu klubu Widzew Łódź w sprawie meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski, rozegranego w dniu 28 lutego 2024 roku pomiędzy drużynami Wisła Kraków – Widzew Łódź – poinformował dziś Polski Związek Piłki Nożnej.

3 kwietnia o godzinie 17:30 ma rozpocząć się mecz Wisły Kraków z Piastem Gliwice, a o 20:30 o finał powalczą Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok. Zainteresowanie spotkaniem z Piastem jest ogromne, do tej pory na mecz chce się wybrać już blisko 21,5 tysiąca kibiców.