Wiślacki Dzień Dziecka już w niedzielę. Na najmłodszych czeka 1906 nagród

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niedzielę na parkingu przed sektorem C stadionu przy Reymonta najmłodsi kibice będą obchodzić swoje święto. Wtedy też Biała Gwiazda zmierzy się w ligowym meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Strefa zostanie zlokalizowana na parkingu od strony ulicy Reymonta. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Zaproszeni są wszyscy krakowianie, nie tylko ci, którzy idą na mecz.

- Straż pożarna zaprezentuje swój sprzęt: wozy bojowe, quady. Będzie można wziąć udział w wyzwaniu, które będzie polegało na zbudowaniu jak najwyższej wieży ze skrzyń będąc na specjalnej uprzęży.

- Wojsko – 5. Pułk Dowodzenia pokaże dwa duże wozy łączności a także przygotowany zostanie namiot, w którym prezentowana będzie prawdziwa broń.

- Wodociągi Miasta Krakowa zaprezentują beczkowóz, z którego będzie można napić się czystej wody prosto z kranu. Pojawi się też stanowisko edukacyjne.

Organizatorzy przewidzieli również animacje: malowanie twarzy, puszczanie baniek, wspólne zabawy dla najmłodszych. W strefie dmuchańców uczestnicy znajdą zamki do skakania, czy też ściankę wspinaczkową.

Strefa Socios i strefa Akademii Wisły Kraków to wyzwania sportowe, gdzie możecie pograć w siatkonogę, czy też uczestniczyć w minirozgrywkach na przygotowanym boisku.

W strefie wystawione będą foodtrucki i grill. Obok sklepu zostanie wystawiony Puchar Polski, będzie możliwość zrobienia sobie zdjęć z cennym trofeum. W strefie miasteczka znajdziecie również koraliki wodne, strefę gier logicznych, będzie można też wziąć udział w grze terenowej.

Organizatorzy przygotowali 1906 nagród niespodzianek. Konkursy będą organizowane w kilku miejscach: Strefa miasteczka, dół sektora E, na Sektorze Rodzinnym oraz na Sektorze Szkolnym – tym razem na trybunie G.

Wydarzenie potrwa od godz. 10 do 18.