Wracają zajęcia „Biegaj w Krakowie!”. Jest też nowość tylko dla kobiet

fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

20 stycznia odbędzie się pierwszy w 2024 roku trening w ramach projektu „Biegaj w Krakowie!”. Zarząd Infrastruktury Sportowej poinformował także o zajęciach przeznaczonych tylko dla kobiet. Inaugurację zaplanowano na 21 stycznia.

Treningi biegowe dla dorosłych propagują tę formę aktywności, a także przygotowują do startu w organizowanych w Krakowie imprezach, m.in. w maratonie, półmaratonie i Biegu Trzech Kopców. Od 2021 roku w zajęciach wzięło udział kilka tysięcy osób, więc projekt będzie kontynuowany także w najbliższych miesiącach.

Bezpłatne treningi biegowe w Krakowie

– Kontynuujemy tradycyjny cykl bezpłatnych treningów biegowych dla mieszkańców i gości naszego miasta, dzięki któremu co tydzień mogą spotykać się i pod okiem uznanych fachowców szlifować swoje umiejętności czy przygotowywać się do udziału w imprezach wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10 przy Błoniach (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu stadionu Cracovii). Natomiast w ostatnie soboty miesiąca organizowane są treningi wyjazdowe, np. w Puszczy Niepołomickiej i Lasku Wolskim. Uzupełnieniem są treningi halowe w tygodniu i specjalne spotkania pod nazwą „Śniadanie Biegowe” tuż przed największymi imprezami, w czasie których uczestnicy mogą poczęstować się zdrową żywnością czy skorzystać z porad dietetyka przed zbliżającym się startem.

Treningi biegowe dla kobiet w Krakowie

W wakacje ubiegłego roku na kilka specjalnych treningów mogły liczyć panie. Od 2024 cykl „Kobiety w biegu” na stałe wpisze się w kalendarze biegaczek. W jedną niedzielę w miesięcu (start 21 stycznia, kolejne 18 lutego i 10 marca) będą miały okazję do wspólnego treningu, ale też do rozmów z inspirującymi kobietami związanymi ze światem sportu. Uczestniczki spotykają się o godzinie 9 w pawilonie medialnym stadionu Wisły (wjazd od al. 3 Maja), gdzie mogą zostawić rzeczy osobiste. Organizatorzy zapewniają bezpłatny parking na hasło „Kobiety w biegu”.

Na początek są przewidziane rozmowy z ekspertkami, a następnie trening w parku Jordana i na Błoniach. Na pierwszym kobiecym treningu będą gościć: biegaczka długodystansowa Zuzanna Bieńczak oraz dietetyczka i maratonka Monika Czyż-Cupryś.

Na bezpłatne zajęcia „Biegaj w Krakowie!” i „Kobiety w biegu” nie obowiązują zapisy. Mogą w nich brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

Aktualności

Pokaż więcej