Wróblowianka będzie miała budynek za ponad 7 mln zł [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W dzielnicy Swoszowice trwa aktualnie budowa dwóch nowoczesnych budynków dla klubów. W czwartek odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zaplecza dla KS Wróblowianka.

W marcu przyszłego roku ma być gotowy budynek WLKS Krakus Swoszowice przy ulicy Moszczyńskiego 9 (więcej o tej inwestycji piszemy TUTAJ). Trzy kilometry dalej, przy Wróblowickiej 58, prowadzone są zaawansowane prace przy budowie obiektu dla miejscowego klubu KS Wróblowianka, który szkoli młodzież, a seniorzy grają w lidze okręgowej.

Na parterze znajdą się pomieszczenia administracyjne, techniczne, pokoje dla sędziów i trenerów, szatnie, sanitariaty i magazyn na sprzęt. Na piętrze zaplanowano pomieszczenia dydaktyczno-szkoleniowe.

Koniec z barakami

– W naszym klubie trenuje około 140 piłkarzy. W pobliskiej szkole dzieci uprawiają zapasy. Po oddaniu budynku, ich zajęcia będą mogły się odbywać także na terenie naszego klubu. Przyszłej siedziby nie ma co porównywać ze starą, bo mieliśmy tu baraki – mówi Bogdan Przywała, prezes Wróblowianki.

Koszt budowy wynosi 7 milionów 128 tysięcy tysięcy złotych brutto. Prace mają się zakończyć do końca listopada.

– Obrzeża miasta również zasługują na dobrą infrastrukturę. Z konsekwencją poprawiamy jej stan. Korzystające z niej później dzieci są najlepszymi inspektorami odbioru – śmieje się Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Trudna historia

KS Wróblowianka działa od 1947 roku. Dwa razy traciła swoje boisko. 55 lat temu teren został zabrany pod budowę szkoły, a 20 lat temu właściciel gruntu. Obecnie klub gra na terenie, który dostała od miasta w 2000 roku. Płyta została oddana do użytku dwa lata później. Przy murawie stoi trybuna na 50 miejsc.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice