Wygrana Wisły w tajnym sparingu. Nowy sponsor z trzyletnią umową

fot. wislakrakow.com

W drugim i ostatnim meczu sparingowym Wisła Kraków pokonała 3:0 Hutnika Kraków. Klub ogłosił też, że bukmacher Superbet będzie się reklamował na tyle koszulki do końca sezonu 2026/2027.

Spotkanie rozpoczęło się w czwartek (4.07) o godzinie 11 w Myślenicach. Wcześniej gospodarze, pierwszoligowa Wisła, poinformowała, że towarzyska potyczka z występującym klasę niżej Hutnikiem będzie zamknięta dla dziennikarzy i kibiców. Ci jednak i tak pojawili się nieopodal boiska w Myślenicach i przez płot podglądali zmagania obu jedenastek. Biała Gwiazda nie opublikowała składu, podała tylko strzelców bramek, którzy jeszcze przed przerwą ustalili wynik. Więcej informacji podał przechodzący wielką przebudowę rywal z Nowej Huty, który zgrywał nowych zawodników i testował młodego napastnika.

Dla Wisły był to drugi i ostatni sparing przed szybką inauguracją sezonu. W pierwszej grze, na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej, podopieczni Kazimierza Moskala ulegli 0:1 ekstraklasowej Puszczy Niepołomice. Za tydzień (11.07 o godzinie 20.30) czekają ich już zmagania w z Llapi Podujeve w I rundzie eliminacjji Ligi Europy. Przed piłkarzami Dumy Nowej Huty jeszcze dwa mecze towarzyskie: z Garbarnią Kraków i Wiślanami Jaśkowice.

Wisła Kraków – Hutnik Kraków 3:0 (3:0)

Bramki: Gogół (18.), Rodado (32.), Jaroch (33.).

Hutnik: Frątczak, Zięba (80. Stodulski), Hoyo-Kowalski (46. K. Głogowski), Tarasovs, Jania (80. Szblowski), Urbańczyk (70. Misak), Bełycz, Górski (46. Budziński), Rakels (46. Sowiński), Słomka, testowany (46. M. Głogowski.

Superbet sponsorem Wisły

Tak jak było już to nieoficjalne zapowiadane, nowym sponsorem Wisły został bukmacher Superbet, z którym podpisano umowę aż na trzy lata – do końca sezonu 2026/2027. Ta firma wyłoży znacznie większe środki niż poprzedni sponsor z tej branży i będzie się reklamowała na tyle koszulki meczowej, pod numerem zawodnika. Poza podstawową częścią wynagrodzenia Wisła będzie mogła otrzymać dodatkowe środki na szkolenie młodzieży i funkcjonowaniie klubu. Ich wysokość będzie uzależniona od zainteresowania kibiców ofertą sponsora. Prezes klubu Jarosław Królewski zapowiadał, że to najwyższa umowa w historii na tę część stroju. Jej wartość przekroczy przychód od sponsora głównego z sezonu 2018/2019.