Zagrali dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci i licytowali pamiątki przekazane przez gwiazdy sportu

fot. RMK/Filip Radwański

Kadeci Szkoły Aspirantów PSP wygrali I Nowohucki turniej piłki nożnej na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

14 maja od rana do godzin popołudniowych Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie na os. Zgody 18 odwiedziły setki osób. „To był wspaniały czas, pełen sportowych emocji, spędzony wśród przyjaciół i w rodzinnym gronie” – tak festyn podsumowało Małopolskie Hospicjum dla Dzieci, które było jego beneficjentem.

Strażacy z pierwszym miejscem

Jednym z wydarzeń niedzieli był turniej ośmiu drużyn w piłce nożnej halowej. Zmierzyli się w nim przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego, Szkoły Aspirantów PSP, Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, Samorządowego Przedszkola nr 99, Zespołu Szkół Pallotyńskich, III Liceum Ogólnokształcącego i Przyjaciół oraz firmy Omega. Po emocjonujących rozgrywkach, w finale spotkały się zespoły Szkoły Aspirantów PSP i Samorządowego Przedszkola nr 99. Kadeci wygrali 10:2.

– Drużyny świetnie się bawiły. Wygrali strażacy, wybiegane chłopaki – mówi Stanisław Moryc, radny miejski i dzielnicowy, przewodniczący Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa.

Zbierali środki dla hospicjum

W czas imprezy odbyła się licytacja gadżetów przekazanych przez gwiazdy sportu (głównie koszulek piłkarskich drużyn z Krakowa), a także kiermasz słodkości i loteria. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych hospicjum.

Wydarzenie prowadzili Adam Grzanka – polski aktor kabaretowy, satyryk, muzyk i konferansjer, absolwent XVI LO w Nowej Hucie – z Eweliną Zdebską (ISSiZP UP w Krakowie) i Wojciechem Glacą (Małopolskie Hospicjum dla Dzieci oraz ISSiZP UP w Krakowie).