Nowy mistrz Polski został wyłoniony w Poznaniu, gdzie odbył się ostatni z czterech turniejów z udziałem pięciu drużyn: Warty, Wisły, Legii, Widzewa i Kuloodpornych. Drużyna ze stolicy przyjechała do Wielkopolski z przewagą ośmiu punktów nad Białą Gwiazdą i po dwóch wygranych w sobotę mogła się cieszyć z tytułu. W niedzielę, na zakończenie sezonu, krakowianie po wyrównanym spotkaniu pokonali Legię 2:1.
Wisła (wcześniej Husaria) powtórzyła wynik sprzed roku. Na koncie ma także trzy tytuły i jedno trzecie miejsce. Pod nowym szyldem drużyna rozegrała dwa z czterech turniejów i nie przegrała meczu (siedem zwycięstw i remis).
Szczególny sezon
– Zawsze gramy o mistrzostwo, ale jesteśmy zadowoleni z naszego wyniku. Przed nami krótkie roztrenowanie i przerwa świąteczna. Zajęcia planujemy wznowić po 6 stycznia – mówi Bogdan Kapłon, trener Wisły Kraków AMP Futbol.
Amp Futbol Ekstraklasa podkreśla, że to był wyjątkowy sezon. Trudny, bo rozgrywany w dobie pandemii, i ważny, ponieważ do ampfutbolowych rozgrywek dołączyły największe polskie kluby. – Organizacyjnie wszystko było w jak najlepszym porządku. Boiska, szatnie – wszystko na swoim miejscu. Pewnie duży wpływ miały na to marki klubów, które wystawiły drużyny – podkreśla Kapłon.
Podstawowymi kolorami ampfutbolowej Wisły są niebieski i biały. Zawodnicy występują z białą gwiazdą na piersi, ale logo jest nieco inne od tego, które na koszulkach mają ich koledzy z piłkarskiej ekstraklasy. Jedno obcięte ramię nawiązuje do gry bez jednej kończyny.
Ampfutbol jest kolekną sekcją, którą otworzył klub z ulicy Reymonta. Wcześniej zaczęły go reprezentować zawodnicy uprawiający blind futbol i esportowcy.
Legia Warszawa została mistrzem Polski w ampfutbolu. Srebrne medale przypadły Wiśle Kraków, która niedawno wzięła pod swoje skrzydła istniejącą od 2013 roku drużynę Husarii.